MYO mezunlarına haklar gelsin!!!

ibrahim_89

Üye
Selam arkadaşlar. Çok eski bir konuya değinmek istiyorum. Ve bu konuda da herkezden destek bekliyorum Myo Mezunları veya okuyan arkadaşlar sesimizi duyuralım.
Bizim Mezun olduğumuz diplomalarımızda Üniversite olarak geçmesine rağmen Normal bir Lise Mezunundan Hiç Bir farkımız veya avantajımız yok. Bu haksızlık. Çünkü ortada 2 yıl harcanmış bir emek ve kaybedilmiş 2 yıl var. Hayata Lise mezunundan 2 yıl geç başlıyorsunuz. (TABİ sınıfta kalmassanız) Fakat Lise mezunundan hiçbir farkınız olmuyor. Ödediğiniz harç lar kitap paraları da cabası. Askerde lise mezunu çavuşunuz oluyor, lise mezunlarıyla hayatında hiç okula gitmemiş türkçe bile bilmeyen adamlarla aynı süre askerlik yapıyorsunuz. Normal hayatta ise lise mezunları sizin amiriniz müdürünüz şefiniz olabiliyor. Bu haksızlık yıllardır süre geliyor. Sayın Türk adaletiyle övünen büyüklerimiz Buna artık bir dur denmeli. Sesimizi bir şekilde duyurmalıyız arkadaşlar. Yorumlarınızı bekliyorum. İyi günler.

selam ben de myo mezunuyum ama şöyle bir söz var 'hak verilmez alınır'

cahits ' Alıntı:
selam ben de myo mezunuyum ama şöyle bir söz var 'hak verilmez alınır'

haklısınız fakat sımdı bu askerde astegmenlerı durumu gıbı konu.askerde astegmenı subaylar subay dıye takmak .hicbir astsubayda ustu olarak bır yerıne bıle takmaz.myo mezunlarıda oyle

arkadaş haklısın ama şimdi meslek yükseklerdeki eğitim kaliteside düştü ben mezun olamadım. çünkü bizim zamanımızda mühendislikle aynı dersleri görüyorduk. şimdi mezun olanlara bakıyorum. adam bana paralel bağlantı ve seri bağlantı nedir diye soruyor. trajikomik bir durum . bunun gibi niceleri. hakkıyla mezun olanlara sözüm yok ama bunlarda myo mezunuyuz diye geziyorlar.

bende myo mezunuyum ama gercekten bilgi pesinde kosturursan haketgin yere gelirsin bence ana fikir 1 konuda uzmanlasmak aranan adam olmak. Ayrıca söyle bir konuda var cok mühendis konumunda konuslanan myo mezunu arkradaslar var bu tamamen bılgiyle olur. Sanayici isine cözüm getiren adamı arar
eger bir konuya cözüm getirebiliyorsan o isin arananı olursun.

Ama bazı yerlerde etikete bakmıyor değil hani.
Tabi işin başka kısmıda var bazı mühndislerde tekniker teknisyen kadrrosu gibi çalışıp işin başında olabiliyor.Yada bir tekniker bir mühendis gibi oluyor.Önemli olan iş bitirebilmek birde o işle çalışabilmek için bir tanıdık yardımıyla o konuma gelebilmiş olmak lazım.

Arkadaşlar merhaba. bende 2004 myo mezunuyum bizim top lum da 4 yıllık önyargısı var hangi bölümde okursan oku yeterki 4 yıllık oku şuan ben işletmede elektrik şefi pozisyonundayım yühendise para vermemek için beni şef yaptılar ALLAH BİZİM GİBİ MYO MEZUNLARINA YARDIM ETSİN nedim bu onyargı işallah biterbirgün

devlet myo mezunlarını unutmuş herhalde bende myo mezunuyum 15 yıllık fabrıka hayatım var sanki her mühendis çok şeymi biliyor bilede var bilmeyende bizde durum aynı olabilir karamsar olmamak lazım biz kendimizi önemli sanmadıkça aşagılık kompleksiyle bogulup gideriz 9 yıl bir fabrikada herşey bende sorulurdu makina mühendisi gelip bende bilgi alırdı biz yetiştirirsek herşey çözülür ama devlette bize haksızlık yapıyor bu bir gerçek en azında haklar tanımalı aglamayana bebe yok sesimizi duyurmalıyız bu sitedeki arkadaşlarla hep birlikte bazı yerlere mail atabiliriz hakkımızı araylım

myo mezunkarını tedaşa hiç almadılar alımlar genelde teknisyen okudugunada pişman oluyosun teknisyen olarakta baş vuramıyosun hayırlısı

Harbiden sacma bir uygulama ya sanki myo ları bu memleketin okulu degil tonla harc parası almayı biliyorlar.Devlet okulları para kazanma kaynagı gibi görüyor geliyo bana

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri