nötr yerine topraklama

Ben elktroteknik dersinden sınıfta kalmış bir öğrenciydim.Bu yüzden işin matematik kısmını öğrenmeyi hep istemişimdir.
Kafam rahat.Çünkü elektriğin kaynağa -en kısa yoldan-dönmekten gayri derdi olmadığını biliyorum.Aksi açık devre olurdu.Neyse mesaim bitiyor.
Gün boyu gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

ister 2 faz, ister 3 faz olsun aşağıda verdiğim excel tablosuna gerekli değerleri yazarsanız, nötür hattı kopmuş 3 fazlı bir sistemde yükler üzerindeki tüm gerilimleri görmüş olursunuz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ttı-kopan-Şebekede-yük-gerilimleri-xls.38126/

saygılar...

Üstad bunu azmine hayran kaldım gerçekten. Bu arada motorlarda bu hesap çalışmaz yanlış düşünmüyorsam, nede olsa statik bir dirençleri yok. +pop

Bu arada verdiğim hoca ismi; benim ulaşabileceğim, bu dalda en bilgili soru sorabileceğim insandır. Fakat tabiiki bu ismi vermiş olmam bilim için bir referans değildir. Deney yapma imkanı bulduğumda deneylerimi gerçekleştireceğim.

bende mi bir sorun var acaba dosyayı indirdim ama üzerinde bir değişiklik yapamıyorum

değişiklik sadece dosyanın içinde yazdığım yazıda da açıklandığı üzere sadece sarı renkli yerlerde yapılabilir.

değişiklik sadece dosyanın içinde yazdığım yazıda da açıklandığı üzere sadece sarı renkli yerlerde yapılabilir.

tamam üstad sarı yerleri değiştirmek istiyorum 1. fazda 231 V yerine 220 V yazdım bütün hesaplar gitti yanlış bişey mi yapıyorum acaba

valla ben aynı şeyi yapıyorum tanımlanamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…