Nükleer Santral Kurulsun Mu?

nükleer santral kurulmasın güneş panelleri kurulsun

okadar enerji almak için birkaç şehri sen gözden çıkardın herhalde.. sonra millet güneş panalleri olmasın çoçukların top oynıcak alanı kalmadı diye baskı yaparlar :) şaka biyana gerekli yerlerde güneş enerjisinide kullanmamız gerekiyor hatta tüm kaynakları kullanmak gerekiyor ama base gücümüzü nükleer santraller karşılamalı

anlamıyorum butun dunya nukleer santral kullanıyor adamlar gemılerde kullanıyor bız karşiyız yoksa yapmaya işletmeye bılgımız becerımız yok aciz milletmıyız

anlamıyorum butun dunya nukleer santral kullanıyor adamlar gemılerde kullanıyor bız karşiyız yoksa yapmaya işletmeye bılgımız becerımız yok aciz milletmıyız

biz turkler eger acızseksek yapanlar cokmu ıleri duzey devletler..

Bence bu vatana ihanettir..cünkü strajetık bir tehlikedir...bizi bu konuda kimler desteklıyor araştıralım....kurulması konusunda ........herseyın cevabı burda....bizi yok etmenin en kolay yolu...guzel bir silah........

hiç kimse kimseden daha fazla vatansever değildir ki insanları bu tarz bir konuda vatan hainliğiyle suçlayabilsin. ben de derim ki nükller santrali istememek vatan hainliğidir. oldu mu şimdi. olmadı tabi ki. teknik bir insansanız tartarsınız biçersiniz. artıları nedir eksileri nedir. ne verir ne götürür. ondan sonra karar verirsiniz. fransanın 57 tane nükleer santrali var kim yok etmiş fransayı. kore de var kim dokunmuş koreye. ya bizden her yönden geri olan ülkelerde bile nükleer santral var ki onlar yıllar önce kurulmuş santraller. yeni kurulacak santral son sistem güvenlik önlemleri ile kurulacaktır. olaylara sadece siyasi muhalefet yönünden yaklaşmayalım lütfen. bugün nükleer santraller çok olsa idi. koskoca hidroelektrik santralleri yapılmaz böylece doğal ve tarihi güzelliklerimiz sular altında kalmaz insanlar yurtlarından göç etmek zorunda kalmazdı.

Süper Bir Cevap Gayet Açık ve Net

katılıyorum.
------------------
Nükleer santral kurulsun ona karşı değilim. Fakat yenilenebilir enerji kaynakları dururken öncelik nükleere verilmemeli. Ülkemizdeki rüzgar potansiyelinin %1'ini kullanamıyorken üstelik; bir rüzgar türbininin 3-4 ay gibi kısa bir sürede kurulum ve ömrünü tamamladığındaki söküm masrafını amorti ettiğini ve hammaddesinin rüzgar (yani bedava) olduğunu düşünürsek neden hala beklendiğini anlayabilmiş değilim.
Bakım masrafı olarak yılda sadece 1-2 teneke gres yağınından başka birşey gerekmediği ve ömrünün 25-30 yıl olduğu , doğaya hiçbir şekilde zarar vermediği düşünülürse bana hak vereceğinizi umuyorum.

katılıyorum.

Son düzenleme:
arkadaşlar bütün yorumları tek tek okumadım ama bence rüzgar santralleri kurulmalı bu konuda hemfikiriz ancak nükleer santralde kurulmalı ama bunun için iyi bir çalışma yapılmalı tehlikeleri en aza indirilmeli. şimdi bazı arkadaşlar bu iş tehlikeli çernobil i unutmayalım falan demiş. Bir düşünün çernobil kaç kilometre uzaktan bizi bu kadar etkilemiş bir de bulgaristanı düşünün kaç tane nükleer santral var iranı düşünün hergün nükleer çalışmaları yapılıyor bombalar deneniyor bizim ülkemizde tehlikeli olacağını düşünüp kurulmaması gerekir diyen arkadaşlar bunlara ne diyecek... bunlarda neredeyse bizim ülkemizin içinde. Ayrıca bildğim kadarıyla belçika da 5 tane nükleer santral var (yüz ölçümü bizim küçük bir ilimiz kadar) birde bunları düşünün...
saygılar,

EMO'ya inat nükleer santral kurulmalı. EMO birazcık da olsa garezine muhalefet siyasetini bırakıp; aslında doğru oldunu bildiği şeyi yani nükleer santral kurulmasını desteklemelidir.

Rüzgar ve HES fikirlerine katılıyorum ancak bunlar tek başına yeterli değil. Nükleer mutlaka olmalı. 1 tane nükleer santralin ürettiği enerjiyi kaç tane rüzgar türbini üretiyor bir karşılamak lazım. Ayrıca rüzgar türbinleri hiçte 1-2 varil gresle çalışacak makineler değil. Onlarında bir yığın bakımları var.

Dünyada yüzlerce santral var.Kaçı patlamış.

biz yeniliklere giderken her zaman için büyük sayılarda can kayıpları vermişizdir en yakın tarihte hızlı tren kazası mesela ama bu nüklüer santralde öyle 100 200 le kalmaz ve hemende geçici bir hasar vermez bence bu nüklüer santral kuracaklar illa bence buna gerek yok bunun yerine rüzgar enerji artırılabilir böyle şeylerle uğraşacaklarına bormadeni ni işleselerde daha faydalı olur ...bor madenini 3 liraya dışarıya veriyoruz şimdide 300 liraya dışardan alacağız hadi bakalım ne olacak görelim dedekleri dedik olanlar yapacaklar nasıl olsa yapsınlarda görelim ne olacak...

Forum istatistikleri

Konular
128,812
Kullanıcılar
450,905
Son üye
user111

Yeni konular

Geri