Neden arızalıyım? acaba

Entelektüel açıdan olmadıkça bu konuları hayatınızın merkezine koymayın. GİG TV gibi avanak insanlar gibi olmayın. Ben de dinsizim. Dinin ahlaki gerçeklerle örtüşmediğini düşünmemden dolayı dinden çıktım. Lise bir zamanıydı. O dönemler tartışmalara da girerdim. Hayatımın merkezinde dini tartışmalar vardı. İlerleyen yıllarda analitik-kıta felsefesi, tarih, bilgisayar bilimleri, elektronik ve siber güvenlik gibi pek çok alanla ilgilenmeye başladım. Haliyle dine de daha entelektüel açıdan yaklaştığımda tam anlamıyla gerçekleri kafama oturttum. Dünya ilk bakışta gördüğümüzden çok farklı.

Dinin ahlaki gerçeklerle örtüşmediğini düşünmemden dolayı dinden çıktım.
Dinin kuralları kesin ve nettir.Ona uyan veya uymamayı tercih eden insandır.Sokağa çıkarken her insan ayakkabı veya terlik giyer.Bir kısım insan çıplak ayakla sokağa çıkıyor diye kaide örtüşmemezliği kanısına varılmaz.Tercihinize elbette saygım var;lütfen yanlış anlamayın.

İnsan hayatının ana karnında başlayıp toprakta bittiği varsayılarak dini hükümleri kantara vurmaya kalkarsa insanoğlu bir çok konuda aklının ve mantığının yetmeyeceği zaten çok aşikar. Dünya hayatı yaşanması gereken bir sınav ortamı. Nasıl girecegimiz sınavlarda soruları ve konuları seçme, hatta oturacagimiz yere bile karar verme gibi bir lüksümüz yoksa dünya hayatında da keyfimize ve aklımıza uygun gelen dini hükümleri kabul edip diğerlerini inkar etme lüksümüz yok. Yoksa bu tavır malesef deizm den başka birşey olmaz .

Ustam Onlar Kendi Bildikleri Gibi Yapsınlar Kafana takma. Madem Yardım İstiyorsun Edepli Ahlaklı Ol Değil mi?

davranış bilimleri okuyan varsa aramızda şöyle başlar ders. hello world. yada. mytag:bool;
yok şaka yaptım yazılım dersleri öle başlıyor davranış bilimleri derki
NORMAL İNSAN YOKTUR. NORMALE YAKIN İNSAN VARDIR normalde psikologlara pek sıcak bakmam ama Hatay depreminden sonra mecburen gitmek gerekti orada psikoloğun söylediği çok enteresan bir örnek vardı bunu paylaşmak isterim
Dediki düşünün ki hepimiz aynı fabrikadan çıkmış aynı marka aynı ebatta ve aynı kalitede arabalarız fabrikadan çıkana kadar her şey normal bazılarımız da az bir şey imalat hataları olabiliyor bunun dışında her şey doğal gelişiminde oluyor ondan sonra kullanıldığımız ortamlar çok değişiyor kimimiz taşlı yollarda kimimiz asfaltta kimimiz arazide kimimiz garajda kimimizin bakımları tam zamanında yapılıyor kimizin yağı hiç değişmiyor dolayısıyla hepimizde farklı farklı farklı farklı tepkiler oluşuyor doğal dünyadan beslendiğimiz ve aldığımız etkilerin sonucunda oluşan bir olay bu Buda gayet normal buradaki tüm mesele bu kadar kullanıldıktan sonra deforme olduktan sonra ne kadar iyi tamir olabileceğimiz ya da kendimizi ne kadar iyi tamir edebileceğimiz konusu belki orijinal yaklaşamayız belki orijinal hale gelebiliriz belki de bazı modifiyelerle orijinalden daha iyi de olabiliriz bu zamanla hayatla yaşadıklarımızla yaşadıklarımızın bize bizden alıp götürdükleri ya da getirdikleri ile alakalı durum bütün mesele yaşadıklarımızın biz de bıraktığı etkileri akıl süzgecinden geçirip faydalılarını alıp zararlarını elimine ettikten sonra kendimizce doğru olarak kabul Edipl uyguladığımız şeyler başka bir şey değil mila ya da pek dikkat etmeye gerek yok mikrofona konuş Google ne yazıyorsa o. takmamak lazım hayatta en mükemmel dediğimiz componetleri kullanıyoz bazen. ordada bir sürü eksik çıkıyor. düşününki onlar insan değil makine karşı gelmiyorlar ahlak ve vijdan intikam kin nefret sevgi gibi kavramları düşünmüyorlar ne yap dersen onu yapıyor be sürekli upgrade ediliyorlar ama genefe yetersiz.
insan butun bu değerleri hesaplarken haliyle değişik argumanlar kimimize 5 volt. kimimize 50. kimimize 500 kimize 5000 volt geliyor değişik akımlar çıkıyor tabi hepimizin kısa devreye dayanma akımları farkli. falan filan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…