nofros buzdolabının buzluk kısmının arka hava kanalları buz tutuyor

mrtylmz41

Üye
Hayırlı cumalar sayın abilerim buzdolabımız vestel nofros yaklaşık 4 ay önce evden 10 gün ayrı kalmıştık o arada bizim sigortalar atmış ve buzdolabının içindeki malzemeler erimiş ve sonuç tahmin ettiniz gibi berbat bir görüntü. velasılı temizledik yeniden dolabı aktif hale getirdik 2 3 hafta sonra dolabın alt kısmı sogutmamaya ve içinde su damlacıkları olmaya başladı.nofrosun üst buzluk kısmının içinde buz yok ama arkadaki hava delikleinin içinde buz olduğunu görüyorum 2 - 3 gün dolabı dinlendirdiğimde yine 1-2 hafta soğutuyor sonra yine soğut hava üflemiyor arkada yine buzlar görüyorum dolabın alt bölmedeki ışığı yakan düğmeye basıyorum bir uğultu yapıyor ama soğuk hava gelmiyor sebebi nedir saygılarımla tel 5543005245

buzlugun altında su tahliye kanalı vardır kanalın tıkalı olmadıgına eminseniz kanal ısıtıcısını degiştirmeniz lazım....dolabın fişini çekip iki gün kapıları açık vaziyette beklettiyseniz buzların eriyipdolabın normal düzene binmesi lazımdı düzelmemesi ıusıtıcı arızasını gösterir ...emin olmak için bir ustaya gösterin...

hocam dolabın fişini çekip 2 3 gün beklediğimizde dolabın içine sebzeliğe su geliyor arka tahliye kabındada olduğunu görüyorum dolap fişi çekip 2-3 gün beklettimizde 2 -3 hafta kendine geliyor ancak sonunda yine aynı yanı dolabın içine sebzeliğe suyun gelmesi normal mı

Forum istatistikleri

Konular
129,515
Kullanıcılar
452,095
Son üye
Ercanist
Geri