Normal Duy Yerine Avize Bağlamak ?!

deeppoint

Üye
Merhabalar Arkadaşlar Yardımcı Olursanız İhya Olurum Vaziyet Resimlerde Anlatacağım Şekilde Normal Duylu Lamba Yerine 4 Lambalı Avize Takıcam
Durumum Şöyle ki;

Tavanda :
1 Kahve 2 Kırmızı Kablo Var Kırmızı Kablolardan Biri Boşta
Avizede : 1 Kahve 1 Mavi 1de Sarının Üzerine Yeşil Cizgili Kablo Var Resimlere Geçmeden Önce Not ;
2 Anahtar Var Sağdaki İle Normal Duylu Lamba Yanıyor 2 Kırmızı Kabloya Elektirik Geliyor Kapatıp Soldakini Açıyorum Ozamanda Boştakine Yine Elektirik Geliyor Yani İki Anahtarda Boştaki Kırmızıya Elektirik Veriyor

İlkresim Avizenin durumu
RESİMLERİMİZ ;
P0088_180214.jpg1.jpg2.jpg3.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tavandaki 1.kırmızıyı avizedeki kahverengiye
Tavandaki 2.kırmızıyı avizedeki sarıya
Tavandaki kahverengiyi avizedeki maviye bağla.

Tavandaki 1.kırmızıyı avizedeki kahverengiye
Tavandaki 2.kırmızıyı avizedeki sarıya
Tavandaki kahverengiyi avizedeki maviye bağla.
1.kırmızıyı derken boştaki kırmızı mı dır kahve rengiye bağlamam gereken?!
birde Mavi Kablo Avizenin duyuna gidiyor söktüm baktım

Herhangi biri farketmez.

Herhangi biri farketmez.
Üstat Şimdiki Hal Şöyle Sol Anahtar Açıkken Sağdaki Aç Kapa Etki Etmemekte - Sağdaki Açıkken 4'ünün 2si Tam Yanıyor Dİğer İkisi Gİdip Gidip Geliyor Sinyal Yaparmış Gibi Sağdaki Açıkken Oluyor Bu Durum Üstüne Soldakinide Açarsanız Sabit Yananlar Kapanıyor Diğer Yanmaya Çalışanlar Açılıyor Videosunu Ekledim Bu Arada Verdiğiniz Bilgiler Ve Yardımlarınız İçin Tşkr Ederim Elektirik İşine İlk Defa Atıldım Sayılır Edison Gibi Hissettim Olunca :) Az Bişi Kaldı Sanırsam Yine Yardımcı Olursanız Sevinirim
[video=youtube;nhPnRUzAdEU]http://www.youtube.com/watch?v=nhPnRUzAdEU[/video]

1.kırmızıyı avizedeki kahverengiye
Tavandaki 2.kırmızıyı avizedeki maviye
Tavandaki kahverengiyi avizedeki sariya bağla dene bakalim ne olacak:)

İçerik.jpeg

Son düzenleme:
1.kırmızıyı avizedeki kahverengiye
Tavandaki 2.kırmızıyı avizedeki maviye
Tavandaki kahverengiyi avizedeki sariya bağla dene bakalim ne olacak:)

Ekli dosyayı görüntüle 15916
Ustam Oldu Hanımla Cocuk Gibi Sevindik Annem Helal Olsun O Uşağa Dedi(Size Hitaben İnternetten Yardım Eden Biri Oldugunu Söyledim Cünkü Sen Yapma Anlamazsın Neolur Neolmaz Demişti :)) :) Teşekkür Ettim Cok Sağolasın Herşey İçin

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,018
Son üye
cihannover

Yeni konular

Geri