O An Elektrikçi Olduğuma İsyan Ettim.

Maalesef bir çok meslektaşımız bu tür iş kazalarına uğruyor. Her riski değerlendirmek gerekiyor. Çok geçmiş olsun.

güvenlik malzemesi kullanmadın sanırım hayatını o an için kurtarırmıydı bilmem ama daha küçük kazalarda zararı azalttığı kesin belki sıkıcı oluyor onlarla calısmak ama lazım oldumu da bir dakika alıyım geliyim diyemiyorsunuz.gecmiş olsun

slm.arkadaşlar ilk kez karşılaştığım bi arıza sizinle paylaşmak istedim.dün bi firmadan arızaya çağırdılar gittiğimde bütün sigortalar kompaklar açmış ve 3-5 florasan ampul patlamış ve yerlerde idi.ben pano odasına girdim ve yanan patlayan bir yerler olup olmadığına baktığımda hiçbir sorun yok gibi idi.daha sonra işçiler trafo altındaki kompaktan duman çıktığını söylediler ve bi kontrol kalemi ile oraya gittim.trafonun yanmış ve elektrik direğinde kaçak olduğu düşüncesi ile bi miktar tırssamda kompağın giriş çıkışlarını ölçtüm.enerji yoktu sanırım trafo sigortaları atmış idi nese tedaş ı arama düşüncesi ile on adım ya attım ya atmadım peşimden kompaktan müthiş bi patlama sesi geldi.arkamı dönüp uzaktan trafoya ve yüksek gerilim hattına baktığımda yüksek gerilim hattının birtanesinin çıkıştaki alçak gerilim tellerinin üzerinde gördüm.ve anladım ki tedaş arızayı arıyordu ve hiçbirşey bulamayınca yüksek gerilimi tekrar beslemişlerdi işte kompağa bu yüzden yüksek gerilim gelmiş ve patlamıştı.halen düşünüyorum ben orda kontrol kalemi ile ölçüm yaparken 1 dak önce patlasa idi sanırım bu tecrübeyi sizinle paylaşamaz evimin önünde sandal yeler duruyo olurdu.tüm meslektaşlarımın allah(cc)yardımcısı olsun.eeee bundan sonra orda tükenen sadakalarımı yenilemem gerekiyo sanırım.herkeze kazasız belasız çalışmalar.
kardeşim buyuk geçmiş olsun

allah sevdiklerine bağışlamış

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ KÖTÜ BİR TECRÜBE İNŞALLAH TEKRARLAMAZ

arkadaşlar gerçekten ısımız son derce tehlıkelı ve zevklı cok dıkkatlı olmalıyız abicim sana da cok gecmıs olsun allah korumuş raabım yardımcımız olsun cok dıkkat edelım cok iyi çalışmalar

Allah korusun büyük geçmiş olsun kardeş

Büyük geçmiş olsun. Sanırım EKED diye birşey duymamış o kazayı geçiren arkadaş. EKED' i uygulasa bu başına gelmezdi. Saygılar.

Kişi işinden olsun canından olmasın gidip o tedaş çalışanını şikayet etmen gerekir ki başka kimse zarar görmesin belki arkadaşları ekibi hep bu şekilde çalışıyordur mesele birilerini şikayet etmek degil olayın tekrar olmaması konusunda adım atmak

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri