OG FAZ KONTROL LAMBASI

fahri yetiş

Onursal Üye
Onursal Üye
Enerji Nakil Hatlarının enerjili olup/olmadığını,aşağıdan bakıldığında görmek için,
hat üzerine bağlanabilen faz kontrol lambası varmı ?Nereden temin edilebilir ? ( 6-34,5 kv )

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
lamba değil ama kontrolkalemi var altına geçip batığınızda ötüyor

dostum neon lamba, hat tüfeği vb aparatlarla istediğin kontrolleri yapabilirsin

Hatta, sürekli olarak bağlı kalacak tip olmalıdır.

Merhabalar Fahri bey; Ne maksatla böyle bir isteğe ihtiyaç duydunuz? Öğrenmek isterim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn.fahri yetiş,ABB firmasının pasif gerilim göstergesi VisiVolt isimli bir ürünü var.Hem dahili hem harici ortamda kullanılabiliyor.Lcd göstergeli.
Bildiğim kadarı ile lambalı neon veya ledli bir ürün yok.İlla lamba olacak derseniz,NORTROLL veya MERLİN GERİN arıza akımı gösterdeleri varya, onlar devrelerinde oynama yaparak istediğiniz amaca göre dizayn edilebilir belki diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• ABB visivolt.JPG
    ABB visivolt.JPG
    13 KB · Görüntüleme: 25
  • ABB VİSİVOLT Ürün Rehberi.doc
    93.5 KB · Görüntüleme: 28
dahili olarak pano üzerinde kullanacaksan ulusoy pano kesicilerinde kullanılanı kullanabilirsin sade bir yapısı vardır

Sn. tknsyn, NORTROLL ürünleri benim da aklıma geldi. Gerçekten de kullanışlı ürün yapmışlar (arıza anında sinyal veren zenon lamba, 1000mt uzaktan da görünebiliyor kataloğa göre).
Bunlar arıza anında devreye giriyorlar belirttiğiniz gibi. Dip-swic ayarları ile, hattan az akım geçtiğinde de sinyal verecek şekilde ayar yapılabilirse kullanılabilir gibi. Ama bu sefer de pil ömrü sorun çıkarır gibi. Ürünlerin detaylı bilgileri formelektrik sitesinde de var.

Ekli dosyalar

• Line Troll 110E - TR.pdf
    602.6 KB · Görüntüleme: 78
  • Line Troll 110E - Hızlı Kullanım Kılavuzu.pdf
    194.5 KB · Görüntüleme: 47
  • Line Troll 111K - Hızlı Kullanım Kılavuzu.pdf
    162.8 KB · Görüntüleme: 34
Sn Genç Arkadaş; Böyle bir aleti daha önce kullanmamıştım. Güzel bir paylaşım... Hat üzerinde enerjinin olup, olmadığını acaba arıza bulmak için mi sayın Fahri bey istiyor? Bunu öğrenmek lazım. Sadece enerji öğrenmek içinse bu istenilene teğet geçiyor. Bu alet katologdan görüldüğü kadarıyla, enerji olduğunda sinyal vermiyor, olmadığında sinyal veriyor. Ki enerjinin varlığını veya yokluğunu sadece bir aletin varlığı ile konumlandırmak da taktir edersiniz ki büyük bir yanılgı olur.

Lütfen yazılarınızın tümünde kalın yazı sitili kullanmayınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn. tknsyn, NORTROLL ürünleri benim da aklıma geldi. Gerçekten de kullanışlı ürün yapmışlar (arıza anında sinyal veren zenon lamba, 1000mt uzaktan da görünebiliyor kataloğa göre).
Bunlar arıza anında devreye giriyorlar belirttiğiniz gibi. Dip-swic ayarları ile, hattan az akım geçtiğinde de sinyal verecek şekilde ayar yapılabilirse kullanılabilir gibi. Ama bu sefer de pil ömrü sorun çıkarır gibi. Ürünlerin detaylı bilgileri formelektrik sitesinde de var.

Bu ürün kullanışlı olabilir fakat hatta takılan faz kalemleride var 4 metre boyunda felan genellikle 154 kv tesislerde barada enerji olup olmadığı için kullanılıyor ayrıca üzerinde neon lamba ve buzzer var.Amaca göre kullanım koşulları değiştiği için arkadaşın tam olarak yapmak istediği unsur burada önemli olacaktır.
Başarılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,891
Kullanıcılar
451,032
Son üye
ercango

Yeni konular

Geri