Okulda ögrendikleriniz ne kadar ?

Arkadaslar hepımız az yada cok okul okuduk murekkep yaladık.MEslek lıselerınde veya unıversıtelerde aldıgınız egıtımlerden ne kadar yararlandınız.Yani okullarda verılen egıtım sızce yeterlımı.Benım sahsı dusuncem hayır.:mad::(

ben 12 yıldır bu işin içindeyim myo mezunuyum bana okul işin temelini atmış ama ben bunun farkına daha sonradan vardım matematik ve fizik olmasa elektrikte olmazdı

okulu sadece öğretim olarak görmemek gerekir. bir de eğitim yönü var tabiki. okulların zaten herşeyi verme gibi bir hedefleri yok. onlar yol gösterir. rehberi kişinin öz güveni ve ahlakı olur. bu yüzden okuldan iyi ahlak alıp çıkıyosak şükredelim. ama malesef artık ne eğitim ne de öğretim var.

Sayın arkadaşlarım bir öğrencinin okulda meslek öğrenebilmesi için
1. Öğrencide öğrenme isteği olacak
2. Eğitim programları iyi hazırlanacak
3. Öğretmen işini iyi yapacak
4. Okulun gerekli altyapısı olacak

1. Her öğrencinin bir olmayacağı gibi malesef benim gördüğüm kadarıyla meslek liselerine ve meslek yüksek okullarına giden öğrenciler ders çalışmayı pek sevmeyen, okulla pek alakası olmayan, geleceğe dair pekte ideali olmayan genellikle ailelerinin bari meslek öğrensin diye okula gönderdikleri kişiler.
Tabi bu öss sınav sistemi ile çok alakalı eğer öss deki katsayı adaletsizliği düzeltilir ise meslek liselerini tercih eden öğrenci kalitesi de artacak veliler de öğrencilerini gönül rahatlığı ile meslek liselerine gönderebilecek.
2. Eğitim programları bildiğiniz gibi MEB. tarafından yapılıyor. Programlar çok yeterli olmasa da yine de çağımızın yeniliklerini takip etmeye çalışıyor.
3. Öğretmen işini iyi yapmalı, öğretmenlik kutsal bir meslek mazeret bulmadan öğrencileri mesleki olarak ta ahlaki olarak ta yetiştirmeli
4. Okulların altyapısı yeterli olacak bunun içinde okul bütçesinin iyi olması gerekiyor. Ama malesef bu konuda yetersiz gibi

Benim okuldan öğrendiğim, yeni birşeyi öğrenebilmenin yollarıdır. Teknik terimler, konular öğreniyorsunuz tabii ancak temelde öğrenebilme ve farklı düşünme alıştırmalarıdır.

Saygılar

okul sadece temel bilgileri verir geri size kalmış bir şey ben de anadolu reknik lise endüsriyel Bakım onarım dalı öğrencisiyim okuldan aldığımız biligilerim sadece teknik bilgi olduğunu düşünüyorum ve bu tür sitelerde teknik bilgilerimi pekiştiriyorum

Okulda verilen eğitim(veya öğretim:bundan sonra yalnız eğitim diyeceğim ancak beraber anlaşılsın) gereklidir; ancak tabi ki yeterli değildir. Zaten eğitimin yeterli olması diye birşey söz konusu değildir. Eğitim sonu olmayan birşeydir. Herşey öğrencide biter.

Bence okuldaki eğitim biraz eksik ama yetrli gibi.Şuan çalışıyorum karşıma bir konu çıkıyor a ben bunu okulda görmüştüm ama konuyu fazla önemsemediğimden sadece okulu geçmek için çalıştığımızdan fazla bir şeyler anlamadan okuldan mezun oluyoruz.Düşünün bazı bilgileri öğrenmek için paralar verip kurslara gidiyoruz okulda zaten bunlar bize veriliyor hemde uzun bir süreçte keşke öğrenciyken bunları anlayabilsekdik bu bilgilerin ne kadar değerli olduğunu

okulda bilinçli olmuyo insan!!!sonradan farkına varıyor bazı şeylerin geç olmadan farketmek lazım ama herşey istemeye bağlı eğer gerçekten istiyosan yaparsın

Evet okul sadece temel bilgiyi verir, gerisi size ve daha fazlasını öğrenme isteğinize kalmış bişi

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,365
Son üye
Said160

Yeni konular

Geri