Omron plc kablosu hakkinda

taner74

Guest
merhaba arkadaşlar.forumda omron plc kablosu şemasını buldum.(2------3,,,,3--------2,,,,,,5--------9) şeklinde bağlantı verilmiş.bende CPM 1A MODEL OMRON plc var ve plc üzerinde 21 pin erkek soket mevcut.acaba yukarıdaki bağlantıyı uygularsam plc ile bağlantı kurabilirmiyim.ilgilenenlere teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhabalar
PLC ile haberleştirmen için CPM1-CIF01 modülünede ihtiyacınız vardır.

taner74 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.forumda omron plc kablosu şemasını buldum.(2------3,,,,3--------2,,,,,,5--------9) şeklinde bağlantı verilmiş.bende CPM 1A MODEL OMRON plc var ve plc üzerinde 21 pin erkek soket mevcut.acaba yukarıdaki bağlantıyı uygularsam plc ile bağlantı kurabilirmiyim.ilgilenenlere teşekkür ederim.

2-------2
3-------3
5-------9

olacak ...5 olan pc tarafı..çapraz kablo değil birebir olmalı..amasyalı nın dediği gibi cıf01 rs232/ttl çevirici kullanman lazım.

bu çeviriciyi nereden temin edebilirim

Umarım isinize yarar...

Ekli dosyalar

• Omron CPM1 Peripheral Port.rar
    20.6 KB · Görüntüleme: 12
verdiğiniz şemayı uygularsam bağlantı kurabilirim herhalde.pazartesi soket temin edip deneyeceğim.teşekkürlr.

En iyisi prepheral kablo

Ben çok uğraştım. CPM1A-20CDR için bir sürü dönüştürücü kablo vs denedim, dönüştürücülerin hepsi geri iade edildi. :)

Tek çözüm masaüstü PC için CIF-01 seri port dönüştürücü yada notebook için USB kablo (CIF-02 sanırım) diye düşünüyorum.

Ama siz yinede deneyin, olursa benimde işime çok yarar.

Ancak ben bu dönüştürücüye PLC ile Notebook bağlantısı için ihtiyaç duyuyorum. Acaba kablo USB-Seri dönüştürücü ile notebookta çalışırmı merak ediyorum....????!!!!

Sonuçları bildirin lütfen.

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Geri