Akülü araba

BERKEN

Üye
Çocuğuma 2,3 yıl önce aldığım akülü arabasın son zamanlar yavaşladığını farkettim 12volt 1000 rpm motora sahip yurt dışında 12 volt 40000 rpm motor siparişi verdim araca taktim ilk deneme başarı ama kullandıktan 10 dk sonra anakar, motor ve kablolarda aşırı ısınma vardı o nedenle araba kendini kapatıp duruyor sebebi ni biliyorum rpm yüksek ama bunu kullanmak istiyorum ne yapsam kullana bilirim ısınmayı nasıl önliyebilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Boşta çalışırken bir sorun olmasa bile yüke bindiğinde çekeceği akım artabilir. Bu sebepden kartinizdaki elemanlarda ısınma meydana geliyordur. Kartınıza soğutucu bir blok ekleyebilirsiniz. Kablo kesimlerini bir seviye yükseltebilirsiniz motor koruma içinde radyatör mantığı bitir bölümüne bir fan koyabilirsiniz
Yeni aldığınız motor eski motorun yerine uydumu baktiklarimda bir neredeyse yarısı kadar büyükluk farkı mevcut

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri