op 7 panellerine program atmak

Arkadaşlar kolay gelsin OP 7 panellerine nasıl program yazılır ve nasıl atılır hangi program gereklidir. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba :D siemens OP7 oparatör panelini siemens'in protool olarak adlandırdığı programla programlayabilirsin.
Bildiğiniz üzere OP7 üzerinde 1 adet 9 pinli , 1 adet 15 pinli konnektörler vardır
9 pinli plc ile haberleşme
15 pin protool'da hazırlamış oldugun projeyi OP7'ye download(yükleme) yaptıgın konnektörlerdir

Bunun yükleme kablosunu kendinde yapabilirsin
Yükleme kablosunun bir tarafı 9 pin dişi PC'ye bağlanacak olan taraf, diğer 15 pin erkek OP7'ye bağlanacak taraftır.
Yükleme kablosu en az 5 damarlı ve shield'li (sarımlı topraklama)kablodan yapılmalı

ArkadaŞalar teŞekkÜr edİyorum allah razi olsun

Protool programı aşağıdakı linkten bulabilirisn. Protool RT yi yükleyerek operatör paneli olmadan simulasyonda yapabilirisn.
https://www.kontrolkalemi.com/forum.../ynt_siemens_protool_v_60_ve_sp3-t3260.0.html

OP7 nin manueli
http://cache.automation.siemens.com/dnl_iis/TQ2OTczAAAA_1145112_HB/Op717_e.pdf

merhaba elimde olan op7 panelini programlamak istiyorum bunun için gerekli olan protool programı elinizde varmı daha önceki paylaşımınız silinmiş elinizde çalışan protool programı varsa paylaşabilirmisiniz ilginiz için teşekkürler

Merhaba :D siemens OP7 oparatör panelini siemens'in protool olarak adlandırdığı programla programlayabilirsin.
Bildiğiniz üzere OP7 üzerinde 1 adet 9 pinli , 1 adet 15 pinli konnektörler vardır
9 pinli plc ile haberleşme
15 pin protool'da hazırlamış oldugun projeyi OP7'ye download(yükleme) yaptıgın konnektörlerdir

Bunun yükleme kablosunu kendinde yapabilirsin
Yükleme kablosunun bir tarafı 9 pin dişi PC'ye bağlanacak olan taraf, diğer 15 pin erkek OP7'ye bağlanacak taraftır.
Yükleme kablosu en az 5 damarlı ve shield'li (sarımlı topraklama)kablodan yapılmalı

arkadaşım elinde çalışan protool programın varsa linki mail olarak atar mısın yada paylaşımda bulunabilir misin

op7 ile plc arası iletişim kablosunun mpı veya profıbus kablo olması gerkiyomuş elimde profıbus konnektör yok o yattı peki rs 485 ile bu kabloyu kendim yapmam mümkün olur mu???

arkadaşlar bilgi için teşekkürler.fakat linkler çalışmıyor .yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin

arkadaşlar bu program banada lazım link silinmiş yardım ederseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,754
Son üye
vedatsever5454

Yeni konular

Geri