OP 77 B Bağlantı Problemi

Op 77 B nin haberleşme ayarlarını kontrol ederken yanlışlıkla Remove yapmış bulundum ve bu nedenle op kendini restart etti daha sonra açılış sayfasında kaldı.(normalde start,transfer,ayarlar otomatik olarak menü açılması gerekiyor.) zannedersem otomatik açılan menüyü silmiş bulundum.Araştırmalarım sonucu Remove sonrasında tekrar yükleme yapmak update etmek gerkiyor.Aynı zamanda fabrika ayarlarına almak gerekiyormuş.( Bahsettiğim cihaz sıfır kutusundan çıkarılmıştır. İçinde program yoktu ama otomatik menü çıkıyordu.)Update etmek için usb kablosunu bağladım haberleşme hatası veriyor Profibus denedim nafile.Arkadaki swich ayarlarını değiştirdim bu arada.Seri kablo denedim soketler uymadı wıncc kullanıyorum. Protool ile denemem mi gerekirdi.hangi kablo ile nasıl bağlantı kurarım bağlantı adreslerini ne yapmalıyımBu işi nasıl çözerim yani en azından eski haline gelmesi lazım.Öneri ve Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,814
Kullanıcılar
450,905
Son üye
user111

Yeni konular

Geri