Opencv

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Merhaba değerli üyeler,

OpenCV programı ile görüntü işleme uygulamaları yapıldığını duydum. Açılımı "Open Computer Vision" olan ve c tabanlı bir görüntü işleme kütüphanesi.

Bilginiz veya dökümanınız var ise paylaşırsanız çok memnun olurum. Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

bir arkadaşım bitirme projesinde vision kullanmıştı.. ekteki kodda projenin tamamı var çok ii bilmiorm ben ama sen biliyorsan incelersen bulursun.. projenin amacını söyleyeyim senin açından daha kolay olur belki anlaması.. bitane siyah pist var etrafı beyaz çizgiyle çevrili.. ve elimizde 2 adet sumo robotu var kameradan gelen durum bilgilerine göre sumo robotu hedefe gidiyor.. kısaca olay bu.. koddan iletişim kodunu ve robotun kontrol kodunu çıkarınca sadece cv ile ilgili kısım kalıyor.. kolay gelsin..

Ekli dosyalar

• cv.rar
    4 KB · Görüntüleme: 0
Sn. kayimguney,

Paylaşımınız için teşekkür ederim. OpenCV artık yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanıyor. Bakmayın biz çok bile geç kaldık. Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

güzel paylaşım..

Böyle bir şeyin varlığını haber verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir de kitap buldum indirip inceleyeceğim.

bir arkadaşım bitirme projesinde vision kullanmıştı.. ekteki kodda projenin tamamı var çok ii bilmiorm ben ama sen biliyorsan incelersen bulursun.. projenin amacını söyleyeyim senin açından daha kolay olur belki anlaması.. bitane siyah pist var etrafı beyaz çizgiyle çevrili.. ve elimizde 2 adet sumo robotu var kameradan gelen durum bilgilerine göre sumo robotu hedefe gidiyor.. kısaca olay bu.. koddan iletişim kodunu ve robotun kontrol kodunu çıkarınca sadece cv ile ilgili kısım kalıyor.. kolay gelsin..

örnek kod için teşekkür ederim...

open cv çalışmalarına yeni yeni başlıyoruz,hocamız bi proje yapmamızı istiyor,yeni başladıgımız ıcın harika işler cıkaramayacagımızı o da biliyor uğrastığımızı gösterecek projeler,bu konuda neler yapabilirim fikir verebilecek olan varmı ?

Forum istatistikleri

Konular
129,093
Kullanıcılar
451,398
Son üye
ilkercan00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri