Optimum Tu 2004 V

Aman. Fotoğraflardaki kayışlar hatalı. Iki kasnağa iki kayış takmissin. Motoru yakarsin.
Yukarda belirttim ilk denemede kayışları yanlış takmışım. Düzelttim, yavaş devir 150-1150 gibi devirle dönüyor. Bu arada ilk pasoyu attım. Makina yanında 10 mm Optimum 5 li kater seti almıştım. Kafadan temizlemede 0.5 mm gibi iz bıraktı. Sanırım katerin altını kağıt yada ince bir malzeme ile desteklemek gerekecek. Yada başka yükseklik ayarı varmı katerin. ?

Döner puntam, mandrenim ve pafta matkabım yok. Şu an acil olarak bunları almak gerekiyor sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
16 mm inşaat demirine 0,1 gibi ince bir paso çektim. 600 devirde peynir keser gibi kesti. :)

Açı ayarlama işi baya problemli. Bu tarz bir makinada normalmi bilmiyorum ama daha pratik bir sistem düşünülebilirdi. Elimde B16 anahtarlı mandren var. İlk iş olarak buna bir konik yapayım dedim. Hazır 16 mm inşaat demiride varken. :) Ama baya uğraştıracak gibi.

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Alırken kutu içeriği tam olarak nedir. Birde aldığınız firma hangisi, fiyat nasıl.
Bu siteden aldım.
https://www.onlinehirdavatci.com/optimum-d180x300-vario-torna-makinasi-1506
4400 ₺ + kapıda ödeme için PTT Kargoya 100 ₺ gibi ücret ödedim. K.Kartı ödemelerde nakliye onlara. Firmayla ilk işim olduğu için sağlamcı davranıp Kontrollü teslimat ile kapıda ödeme yaptım. Biraz terlettim adamları ama sorun çıkmadı. Dürüst çıktılar. Kefil olur muyum ? Asla babama bile güvenmem :) Bana yanlış yaptılar mı ? HAYIR. Paket içeriğini yukardaki mesajlarımda resim olarak atmıştım. Sevkiyat kapsamında ne belirtiyorlarsa o geliyor.

• Beğen
Tepkiler: akg
Açı ayarlama işi baya problemli. Bu tarz bir makinada normalmi bilmiyorum ama daha pratik bir sistem düşünülebilirdi. Elimde B16 anahtarlı mandren var. İlk iş olarak buna bir konik yapayım dedim. Hazır 16 mm inşaat demiride varken. :) Ama baya uğraştıracak gibi.
Mandrene Mt2 adaptör alsan daha kolay olmaz mı? 15-20 lira bir şey o. Çakıroğlu yardımcı olur. Selamımı da söyleyebilirsin.

Mandrene Mt2 adaptör alsan daha kolay olmaz mı? 15-20 lira bir şey o. Çakıroğlu yardımcı olur. Selamımı da söyleyebilirsin.
Maksat adaptör değil, tornayla ilk imtahan :) Bu arada inşaat demirinden bir yol olmayacağını öğrendik. Aynanın ucunda bıçak değince dansöz gibi sallanıyor. :)
Hafta içi gideceğim. Bayaa bir eksik listesi çıkardım.

Bu arada, pazar günü Ostimi biraz dolaştım. Seykoç Sincana taşınıyor sanırım, Branda asmışlar TAŞINIYORUZ diye. Aydınlar Metal, Bosna İş merkezinin arkasındaki mi, yoksa Aydınlar Elektriğin arka tarafındamı kalıyor. Ben baya bir dolaştım. Bosnanın arkasında gördüm Aydınlar. Birde Ostim göbekte. Metal malzeme tedariği için.

Evet, Bosna'nın 2 (veya 3) sokak arkasında.

Ben Optimum'un katerliğinden kullanıyorum. Yüksekliği ayarlandığı için kullanımı çok pratik. Biraz pahalıdır.

Evet alınacaklar listeme ilave etmiştim bu ayarlanabilir kater setinden. Ama fiyat çok yüksek olduğu için en arka sıralarda. Tornada biraz yol aldıktan sonra eksik malzeme bırakmıyacağım İnşallah.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri