Otobüs durağı bilgilendirme Projesi

evet sanırım duraklarda bir lcd panel ve panel üzerinde gps veri aktarıcısı + merkezi bilgileri alacak bir yazılım (turkcell den bu gps bilgilerini alabilirmiyiz acaba ?) ve araçlar için bir gps cihazı. - birde şu var her durağa bir gps navigasyon izleyicisi koysak ve onu lcd den göstersek aynı şeymi acaba ? :)

Arkadaşlar bu konu benim de çok ilgimi çekti hep beraber bir el atsak bilgi toplayıp paylaşsak

teşşekkürler bu konu benim için çok önemli bana yardım etmek isteyen kullanıcılarımız lütfen bilgilerini paylaşsınlar.

Bence o kadarda karmaşık değil. Romadada çok fena trafik vardı ama hepsine koymuşlardı ve gayette güzel çalışıyordu.
Şimdi öncelikle güzelgahın normal trafik olmadan çekeceği süreyi buluyorlardır.
Sonra GPS ile aracın hızını belirleyip ortalama varış süresi hesaplanıyor. Bu hesaplama harita üzerinde belirli set noktaları belirleyip de yapılıyor olabilir. Mesela her durakdan durağa geçen süre, bir sonraki durağa varış süresi vs. vs. gibi bilgiler normal süre ile kıyaslanıp oratalama bir varış süresi çıkartılıyordur.
Ben işin o kısmının fazla zorlayacağını düşünmüyorum. Esas duraklara bilgiler nasıl taşınır onu bulmak lazım. Cep telefonu mesaj tekniği ile mi olur bağka bi şey le mi olur öğrenmek lazım.

Ama Romada gayet güzel işliyordu. Şehir dışı hatlarda yoktu ama merkezdeki bütün duralarda vardı.

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,942
Son üye
serhanacik

Yeni konular

Geri