Otomasyon Firması Kurmak

baydusunen

Üye
Merhabalar,
Tecrübeli sayın forum üyeleri bir otomasyon firması nasıl kurulur ya da kurulabilir?
Gereklilikler,yeterlilikler,olması gerekenler ve olmamasi gerekenler nelerdir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
otomasyon firması kurmak problem değil muhasebeciye verirsin 5 dakkasını almaz .
burda ana unsur pazarlama ve müşteri .. ne konuda uzmanlaşacağın ve müşteriyi nasıl bulacan ?

Konuyu yeniden aktif etmek istiyorum. Bir çok otomasyon projesinde bulundum. Yıllardir otomasyon firmasinda çalışıyorum.
Bu konuda fikir ve tavsiyelerinize açığım

ne satabileceksen onu yap
enerjini başka kanallarda harcama

Kendi görüşümce şu an doğru zaman olmayabilir. Büyük fabrikalarda duruşlar, işten çıkarmalar var. Otomasyon alanındaki iş ilanlarına bakarsanız azalma da var. Tasarruf yoluna gidiliyor, yatırım projeleri erteleniyor. Tabiki aksi durumlar vardır. Kişilerin tecrübe ettikleri farklı olabilir.

Global, otomasyon ürünleri satan firmaların satış mühendisleri ziyarete geldiğinde sene başında 2024 için durgun olacağını söylüyorlardı, o sıralarda çok hissetmiyordum ben açıkçası. Ama şu an için bir duruş hakim. Bu durumdan illaki mevcuttaki şirketlerde etkilenecektir. Düzelme başlayıp piyasanın hareketlenmeye başladığı bir dönem iş kurmak için daha iyi olabilir.

Yukarıda da belirttiğim gibi bunlar benim düşüncelerimdir. Herkesin çevresi, imkanları ve yetenekleri farklı. Kriz ortamını fırsata çevirmeye bilenler de vardır elbet.

Kendi görüşümce şu an doğru zaman olmayabilir. Büyük fabrikalarda duruşlar, işten çıkarmalar var. Otomasyon alanındaki iş ilanlarına bakarsanız azalma da var. Tasarruf yoluna gidiliyor, yatırım projeleri erteleniyor. Tabiki aksi durumlar vardır. Kişilerin tecrübe ettikleri farklı olabilir.

Global, otomasyon ürünleri satan firmaların satış mühendisleri ziyarete geldiğinde sene başında 2024 için durgun olacağını söylüyorlardı, o sıralarda çok hissetmiyordum ben açıkçası. Ama şu an için bir duruş hakim. Bu durumdan illaki mevcuttaki şirketlerde etkilenecektir. Düzelme başlayıp piyasanın hareketlenmeye başladığı bir dönem iş kurmak için daha iyi olabilir.

Yukarıda da belirttiğim gibi bunlar benim düşüncelerimdir. Herkesin çevresi, imkanları ve yetenekleri farklı. Kriz ortamını fırsata çevirmeye bilenler de vardır elbet.
Cevap için teşekkür ederim. Peki bu durgunluk ne zaman harekete dönüşür sizce?

Forum istatistikleri

Konular
129,566
Kullanıcılar
452,191
Son üye
Saygınemniyet

Yeni konular

Geri