Otomasyon mezunu bankada ne iş yapabilir acaba?

S.a arkadaşlar bir otomasyon mezunu bankada ne iş yapabilir acaba?

Bu otomsayoncunun elektronik bilgisi de var diyelim ayrıca?

Moderatör tarafında düzenlendi:
nadır de olsa bankamatık arızalarına bakabılır
cunku atm mukemmel bı otomasyona sahıp

elektronik muhendisi sinif hademelığı yaparsa otomasyoncu bankada aradığı işi bulmuş demektır

nasıl yani hocam tam ayıkamadım ama

universıtede akademısyenler muhendıslerı kendılerının alt sevıyesınde gorurler benım çalıştıım yerdede iki yıllık elektrik mezunu uygulama atelyesı hademesı 4 yıllık karadenız teknik mezunu elektronikçı bilgısayar laboratuvarı gorevlısı muhendislıkle alakası olmıyan iş ben emeklı olmadan aynı laboratuvarı ve araştırma laboratuvarı teknisyenıydım emeklı olunca iki muhendis özelleştırmeden geldı adamları benım tek başıma yuruttuğum işete gorevlendırdıler burası türkiye:)aslanı kediye boğduruyorlar :)

Anladım ustam, teşekkürler.

Şimdi gelek daha real bir olaya sorumu tekrarlıyorum. Bir bankada ne tür işler yapılabilir elektronik ve otomasyoncu kimliği ile?

@mustafacamci1977 hocam bankamatık arızalarına bakabılır. Evet ATM ve BTM'lerdeki arıza - Bakım onarım işleri olabilir.

Alternatif fikri olan?

Kimliğe bakmaz bu iş. İşe başladın mı bütün arızalanan elektrikli cihazlar bir şekilde seni bulur.
Dar bir çerçevede düşünmeyelim olayı.
Banka dediğiniz bir bankanın İstanbuldaki genel müdürlük binası da olabilir. Orada işler sandığınzdan daha çoktur. Tüm ülkedeki veri trafiği oraya akar. Bütün sistem UPS'lerler çalışır. Bunların rutin kotrolleri yapılır.
Bilgisayarların genel arızalarına da baktırılabilir.
Ayrıca bölgedeki diğer şubelerin sistemlerinin kontrolleri, ihtiyaçları da yapılır.
Bölgedeki sayısız ATM'ler de cabası...

Benim aklıma bunlar geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,762
Kullanıcılar
450,834
Son üye
Gulaqa

Yeni konular

Geri