Otomasyon, Yazılım ve Elektronikte Başarılı Olmanın Sırları...

Bende Fluke'nin tesbitlerine katılıyorum.Bir işte başarılı olmak istiyorsanız önce mesleğinizi seveceksiniz.Çok sabırlı ve azimli olacaksınız,çok çalışacaksınız.Başarıyı sonra bekleyeceksiniz.Ama günümüzde özellikle genç arkadaşlarımız çok kolay ve rahat iş,bol maaş bekliyorlar.İşe ilk başladıklarındada çok kısa süre içinde hemen kendi maaşlarını diger insanlarla kıyaslamaya başlıyorlar.Oysa o arkadaşlarının kıdem,tecrübe,belkide birçok şeyi ondan öğrendiğini hemen göz ardı ediyorlar.Sonuçtada mutsuzlukları işlerine aksediyor.
Ülkemizin eksiklerinden biride yetenekli,nitelikli teknik eleman yetiştirememesidir.Yoksa çok uzak olmayan gelecekte fabrikalar çok az insanla çalıştırılacaklar.Artık insanlar işyerlerine gitmedende iş yapacaklar.Bazanda insanların yetenekleri bir türlü kısmetsizliklerlede ortaya çıkamayabilyor.
Ama yinede umudumuzu yitirmeyelim.Gelecek nitelikli insanlar için iyi olacak.
Saygılar.

Fluke' a katılıyorum, yaptıklarını da iyi kötü biliyorum ve kıymetli bir arkadaşımız. Yoğun programında bile bizlere zaman ayırdığı için teşekkür ediyorum. Dediği gibi önce tırı-vırı işleri halletmek zorunda olmak bu ülkede gerçekten de çok acı. Gerçi tırı-vırı işlerde kendini geliştiriyor olsan da adam gibi para kazanabilsek dediği gibi karnımız tok olsa 7 seneyi 2 senede alıp çok şey öğrenip kendimizi geliştireceğiz. Ama olmuyor. Maalesef özel sektör çok acımasız. Bide yöneticiler şöyle diyor : '' Tamam bu kadar sene okumuşsun, çok güzel ama biz bu kadar verebiliriz!!!'' Niye? Cebine 100 000 yerine 99 000 koysun! Çok mu zor? İlla bir şeylerden kırpmak zorunda mı? Ben şunu da anlamıyorum. Niye devlet özel sektörü denetleyemiyor? Arkadaş şu kadar paradan aşağı şunu bu kadar paradan aşağı bunu çalıştıramazsın diyemiyor? Gücü mü yok, isteği mi yok, işine mi gelmiyor, çünkü devlet zaten yöneticinin kendisi mi? Ayıp, israil kadar yöneticilerimiz de hak katilleri!!! Ayıp!!!

Herkezin okuması gereken başarılı bir yazı.Bence temel problem eğitim ve maddiyat.Bunu derken bile sömürülen bir millet olduğumuzu doğruluyor.
Teşekürler...

-Dahada kolaylaşacak yazılım yazmak ama yazılımın mantığını anlayanlar işi çözebilecek kişiler olacak....

Sn. FLUKE ne demek istediğinizi anlıyorum ama bunun için gerçekten büyük desteğe ihtiyacımız var. ben en basitinden kendimi örnek vermek istiyorum aklımda o kadar çok proje varki bazen anlatıyorum çevremdeki insanlara inanın ban mddiyat ile ilgili sıkıntılarımı atlatmam için ya para teklif ediyorlar yada uyanık bir yatırımcı getiriyorlar sen işi yap biz masrafları karşılayalım ama benim isteklerim bunlar değil... keşke diyorum ki şu belediyeler nasıl dikiş nakış kursu düzenliyorlar plc ve otomasyon kurslarıda düzenleseler yada kurs derken şunu kasttetmek istiyorum: www.kontrolkalemi.com gibi yüz yüze başa başa konuşup tartışabileceğeimiz mekanlar sunsalar ben eminimki TÜRKİYEMDE çok muhteşem genç beyinler var ve birçok işin üstesinden rahatlıkla gelebilirler dediğim gibi altında toplana bileceğimiz bir labaratuvar yapsalar herkez başarısını gösterse ve devlet deseki tamam arkadaşlar bu sizin projelerinizden 5 tane en büyük olanlarını ve faydalı olacak olanlarını seçtik maaliyeti bizden iş sizden bakın o zaman neler oluyor... ve tabi birde şu yabancı ülkelerin mamüllerini hiç bir sanaayici almasa TÜRK mallarını tercih etse hep heves var insanımızda dış markalara sözümden lütfen alınmayın ama sizinde isminizi örnek alalım FLUKE bu bile bu markayı tasnif etmek demektir... neden bunun yerine bir türk malının ismi olmasın FLUKE kadar başarılı bizde onun marka ismini kullansak....
benim görüşlerim bunlar zahmet edip okuyanlar için teşekkür ederim sabırlı hareketlerinden dolayı
başarılı çalışmalar herkeze...

lütfen alınmayın ama sizinde isminizi örnek alalım FLUKE bu bile bu markayı tasnif etmek demektir... neden bunun yerine bir türk malının ismi olmasın FLUKE kadar başarılı bizde onun marka ismini kullansak....

Öncelikle söylediklerinize katılıyorum. Aynı şeyleri arzu ediyorum. Ediyoruz.

Kullanıcı adımın düşündüğünüz gibi ölçü aleti markasıyla hiç bir alakası yoktur.
"Fluke" şanslı demektir.

Öncelikle söylediklerinize katılıyorum. Aynı şeyleri arzu ediyorum. Ediyoruz.

Kullanıcı adımın düşündüğünüz gibi ölçü aleti markasıyla hiç bir alakası yoktur.
"Fluke" şanslı demektir.

Sn. fluke öncelikle yanlış anlamamdan dolayı özür dilerim zaten konumuzda bu değildi sizden gerçekten özür dilerim ve katılımcı arkadaşlardanda rica ediyorum fluke adı altında başka bir yorum yapmasınlar kendimi suçlu hissederim :(
başarılı çalışmalar...

evet çok haklısınız yazdıklarınız da ...

arkadaşlar iyi güzel bahsediyorsunuzda unutulan bişeyler var
okullarımızda öğrencilere bu bilgileri verecek kapasitede kaç tane öğretmenimiz var
okullarımızda sadece teori değil pratikte çok önemlidir
bir ürün çıkıyo piyasaya üreten kişi o ürünün püf noktasını açıklamıyor araştırdığınızda
yine üreten kişiye dönüyorsunuz bu nasıl olur dediğinizde falan yerde bayimiz var ondan
yardım alabilirsiniz diyorlar bayii ise şu fiyata bir ekip gönderebilirim diyor devlet sırrı gibi
saklıyorlar paylaşılmayan bilgi neye yarar bence önce zihinlerin değişmesi gerekir diye düşünüyorum saygılar

Konu çok güzel ama dediğiniz gibi kişisel merak harici bunlarla ilgilenebilen kişi sayısı çok az.

Forum istatistikleri

Konular
128,754
Kullanıcılar
450,822
Son üye
seferarican

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri