otomasyona başlangıç için bilgi önemli

kiki6985

Üye
mrb arkadaşlar ben plc ye yeni başladım s7200 den mi başlamayım yoksa s7300 den mi hangsi daha faydalı olur benim için
yardımlarını9z için tşk

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
slm kiki

tabi ki s7200 daha iyi olur. s7300 ün fazla bi farkı yok proğramlama da sadece bir kaç artısı var. Ama kimi yerde s7300 s7200 ü geçemiyor piyasada.onun s7200 daha iyi olur.

ama sana bir tavsiye donanımsal olarak her türli bilgiyi öğren sadece proğram yetmiyor. kolay gelsin.

bence de s7-300 serisinden öğrenemye başla, bu seriyi bitirdikten sonra s7-200'de farklılık olan (timer vb. konuları) noktaları inceleyerek öğrenebilirsin.

bana plc sistemi ile ilgili yardimci olurmusunuz,otomasyonu biliyorum ama plc yi ogrenmek cok istiyorum....***@hotmail.com ....yardimlarinizi bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın titus arkadaşımın da dediği gibi bende s7 300 seviyesinde olan diğer markalar da dahil bu seviyeden başlayarak alt ve üst seviyeleri öğrenmeni tavsiye ederim sonucta s7 200 cok kullanıldı ama artık yerını s7 300 bırakıyor hatta bana sorarsan artık onun bıle tahtı sallanmaya basladı ama neyse::) yani piyasadaki gelişimi de düşünerek en çok kaynak bulabileceğin orta seviyeden başlamanı öneririm kiki ;)

Bence s7-200 ile başlamanız sizin için daha iyi olacaktır.Simülasyon yazılımları ile komutları öğrenip, örnek programları inceledikten sonra eğer imkanınız varsa gerçek uygulamaların içinde bulunmak gelişmenizi sağlayacaktır.
S7200 serisi plcler herzaman üretimde olacaktır.300-500 giriş çıkışlı çok ağır hesap gerektirmeyen uyulamalar için orta ve alt seviye plc ler üretilmeye devam edecektir.

Diger birtavsiye olarak CIMON marka plc lerin eğitimlerine bakabilirsiniz.Ladder mantığını sistem işleme mantığnı öğrenebilir 160-250 dolar arası bir plc edinebilirsiniz.Yazılımları ücretsizdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,986
Kullanıcılar
451,189
Son üye
Mustafa 366145

Yeni konular

Geri