otomatik uydu otobüslerdeki gibi

emrahbey

Üye
selam arkadaşlar ben gemide calışıyorum ve seyirlerde tv seyredemiyoruz otobüslere takılan sistemleri araştırdım cook pahalı gemide cayro mevcut bende eldeki mevcut imkanları kullanarak sistemi yapabilirmiyim yardımcı olurmusunuz bilgisi olan arkadaşlara şimdiden tşk ederim **********gmail.com cevapları gonderebilirsiniz.ben bu konu hakkında biraz bilgi aldım bunu yapmış arkadaşlar varmış cayronun azımut degerinden referans alarak 2 tane cam silme motor yardımıyla yapılmış kolaybi devre dediler ama yapan arkadaş rahmetli oldu öğrenemedim.bilgisi olan benimle paylasırsa sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaş benim aklıma gemilerdeki pusula geldi hani kaptan köşkünde olan tiplerinden uydu canagını böyle bir pusulaya monte edeceksin (acısını konumunu tam olarak ayarlayıp)sonra seyir halinde iken deneyeceksin gemi hangi yöne giderse gitsin anten aynı yöne bakacaktır.ya hakkaten ben bunu bir uygulayayım merak ettim nasıl olur ?birçok yerde kullanıla bilir .

arkadaş benim aklıma gemilerdeki pusula geldi hani kaptan köşkünde olan tiplerinden uydu canagını böyle bir pusulaya monte edeceksin (acısını konumunu tam olarak ayarlayıp)sonra seyir halinde iken deneyeceksin gemi hangi yöne giderse gitsin anten aynı yöne bakacaktır.ya hakkaten ben bunu bir uygulayayım merak ettim nasıl olur ?birçok yerde kullanıla bilir .
ben bunu manuel olarak yaptım zaten tek promlem dalgalı havada yukarı asagıda yasanıyo azımut degerını ornek 42 derece getırıp sınro cıkısından alıp gemı 350 gıtse bile anten 42 sabıt kalıyo benım problemım manuel olan h/v otamatık yapmak

basıt analoğ uydu bulucu cihazlar var piyasada hemde çok ucuz ben aldım bırtane kendı işimi çok rahat goruyor bu bahsettığım cihazlardan yararlanılabılır yanlız dezavantajı bır uyduya kılıtlıyken kapatılıp açıldığında hangı uydu denk gelırse o uydutya kılıtlenır bıraz uzerınde çalışılsa bu cihaz yapılabılır

Forum istatistikleri

Konular
128,803
Kullanıcılar
450,892
Son üye
ibrahimkoc1453

Yeni konular

Geri