pıc devrede garip durum

ustam güle güle kullan bir başka sorun görürsen gene bakalım

ilave olarak bu devre 59999 max. sayma yapabiliyor sanırım buda ayrı bir bug.

Ekli dosyalar

• sarim2.zip
    6.8 KB · Görüntüleme: 0
hocam çok teşekkürler. fakat demo sorunu halen devam ediyor. 30 sipirden sonra yine demoya geçiyor program.

üstad ben sadece proteusta deneyebiliyorum ve çalışıyor başka bir yanlışın olmasın

Ekli dosyalar

• Sarım21.zip
    39.3 KB · Görüntüleme: 0
hocam saırım sorun bendeki pic le alakalı. eski yüklediğim hex dosyasını silemiyorum bir türlü pic den. ıcprog kullanıyorum ilkez böle oldu. okutturuyorum eski hex dosyası picden bir türlü silinmiyor. silindi diyor ama silmiyor. okutturduğumda hex sabir duruyor. com ayarıda doğru olmasına rağmen .anlamadım yaw

pic içersini okuyabiliyorsan sorunu picte değil programlayıcı donanımında ya da icprog ayarlarında ara bence kolay gelsin

sağol hocam deniyorum. haklısınız sanırım

umarım başarıya ulaşırsın arkadaşım çünki baya çok sorunla uğraşmıssın

sanırım yarın birtane daha pıc entegre almam lazım. picin içinde bulunan programı bir türlü silemedim. içinde bulunan programın bir kısmı silinmiş bir kısmı aynen duruyor. kodlarda eski hex dosyasından farklı. pic zarar görmüş olmalıki üzerinde hiç bir işlem yapamıyorum. 4 tane bozuk pic var bozuk olanların içini açtığımda 00000 görüyorum. fakat bu son aldığım pici taktığımda kod var yanlız var olan kodları okutturduğumda değişik figürler çıkıyor. attığım hex le alakası yok yani. vede kesinlikle silinmiyor.

silinmiyorsa ilk yazdığında konfigürasyon hatası yapmışsındır CP (kod koruma) aktif ken programladıysan at gitsin
ama öyle yapmadıysan bilgisayarla bağlantıları kontrol et
devreyi taktıktan sonra programı aç programı açtıktan sonra takarsan görmeyebilir
olmazsa bi de bilgisayar kapalıyken tak sonra aç

bağlantıları kontrol ettim. sanırım benim pic gitti. çünkü şimdi hiç tanımıyor pici hiç bişey yazamıyorum

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri