pıc programmer

En iyisi o derken satın aldıgınız ürüne göre yazıyorsunuz. PICKIT2 Microchip ürünüdür. Bu picleride microchip üretiyor. Brener ise bir almanın geliştirdiği programlayıcı. Aldıgınız programlayıcının calıstıgına eminim. Ama bu en iyisidir denmesi mümkün değil.

Sn arkadaşım eniyisi derken fiyat performans ve kolay kullanılır olmasını kast ettim. En iyisi derken kalitedir şudur budur alamında değil.Alet kutulu küçük birşey koy notebook'un çantasına taşı o anlamda. Kolay gelsin. :)

Fiyat performans olarak daha uygun rakama pk2 satılıyor. Verdiğim linkte zaten ona ait. Daha pahalıya satılan versiyonlarda var.
Kolay kullanılırlıga gelince brener pc programı ve yapılması gereken cok fazla ayar sebebiyle pickit2 yazılımı kadar başarılı degil. Ayrıca aldıgınız brener bazı 18Fleri programlayamıyor. Muhtemelen o tip bir pic kullanmayacaksınız ama genede becerileri sınırlı..

nasıl olursa olsun bir an evvel başla
nekadar çabuk öğrenirsen o kadar iyi

Fiyat performans olarak daha uygun rakama pk2 satılıyor. Verdiğim linkte zaten ona ait. Daha pahalıya satılan versiyonlarda var.
Kolay kullanılırlıga gelince brener pc programı ve yapılması gereken cok fazla ayar sebebiyle pickit2 yazılımı kadar başarılı degil. Ayrıca aldıgınız brener bazı 18Fleri programlayamıyor. Muhtemelen o tip bir pic kullanmayacaksınız ama genede becerileri sınırlı..

Arkadaşım 18f452 kullanıyorum programlamada bir problem çıkmadı tabiki pickit brenere göre üstün olacak . Adı üstünde pic kit değilmi ;)

Bence bunu alın. Brennerden çok daha hızlı kod yazımı yapıyor. Zaten orjinal tasarım Microchip'e aittir (Pic Mikrokontrolörleri üreten firma). Brenner kullandım. 18F4620'lerden bazılarına yazamadı. Belki ayarlarından düzeltilebilirdi ama PC arayüzü bile eksik kısımlardan oluşmuş. Alman amatör elektrinikçiler tarafından geliştiriliyor. Diğer taraftan PicKit2 orjinali zaten ticari olarak satılan bir ürün.

PICKIT2 Microchip in desteklediği düşük fiyatlı programlayıcı/hata ayıklayıcı. Brenner a göre bazı avantajları var.

hazır programlayıcı almak istiyorum nereden almalıyım sizce arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.iyi çalışmalar.

hazır almanızı bende tavsiye ederim ugrasmaya degmez ufak bi sorunda canın sıkılabilir

merhaba pıc programlayıcı devresi yapmayı düşündüm ve internette biraz araştırma yaptıktan sonra bu basit devreyi buldum deli-prof.net Basit PIC Programlayıcı
sizce bu devre çalışırmı?değiştirmem gereken şeyler varmı bide benim bilgisayarımda seri port yok onun yerine seri port usb çevirici kullansam olurmu?seri port çevrici: http://images.gittigidiyor.com/1686/16864768_0.jpg

biz bu cihazdan satıyoruz.. kablo ile 25 tl.. alt bayimize bakabilirsiniz.. .:pIC PROGRAM:. - ANA SAYFA teknik destek mevcuttur

Forum istatistikleri

Konular
129,046
Kullanıcılar
451,308
Son üye
demirmustik

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri