Parabolik Solar !!

Degas

Üye
beyler youtube da gezerken buldum belki izleyeniniz vardır izlemeyenler için paylaşayım dedim çok basit bi şekilde güneş ışığını toplayıp yansıtıyor yapımıda kolay olucağını zannediyorum videoları paylaşıyorum izleyin mutlaka

Solar "Death Ray": Power of 5000 suns! - YouTube

PARABOLIC MIRROR 55.7" PARABOLOID SOLAR POWER STEAM GENERATION Giant Death Ray - YouTube

Solar Cooker - YouTube

R5800 Bonus Footage - YouTube

Parabolic Solar Cooker - fries an egg - YouTube

Raymond Lohengrin Sun Energy Parabolic-Solar-Cooker - YouTube

canak antenin içini ayna gibi parlak yapabilinir zor bişey olmadığını düşünüyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
benim çalıştığım yerde bunlardan yapıyorlardı ama bunlar çukur ayna tarzında bizimkiler normal düz plakayı kenarlardan kıvırarak çizgisel odak oluşturup odaga da siyah yüzeyli boruyu yerleştırıyorduk anlık güneşte bile çok yüksek sıcaklıkta su çıkışları alıyorduk .tabı bu sıstem kendılıgınden yönelıyor güneşe ldr ler sayesınde ..yüzey kaplama malzemesıde yanılmıyorsam bakalit ti.

Son düzenleme:
yanılmıyorsam böyle çanak olduğunda odak noktasal oluyor çizgisel değil bu daha çok güç demek değilmi ??

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,602
Son üye
Sorusormayagelenadam

Yeni konular

Geri