Patron veya Köle Ol...

arkadaşım sende haklısın ama 2 bin liralık maaş türkiyede bir hayel çok zor kaç iş görüşmesine gittim 1000tl nin üzerine çıkan olmadı daha aradığı vasıflara gelince sabah 8 akşam 7 (kimi yerde6) mekanik Bakım elektrik bakım elektonik bakım tamir plc programlama bakım pnömatik hidrolik v.b bir çok işi yapacakmışım verilen maaş 800 tl buradaki arkadaşlardahil kuura bakmasınlar amapiyasayı düşüren gene bizleriz kimse 1000tl yi kabul etmese 1500den aağı düşmese bunların birçoğu eli mahkum alacak özellikle tecrübeli akadaşlar u konuda çok acımasız 7 yl deneyimli eleman800 çalışır mı kaatasının içinde beyin yokmu nedir çok kızıyorum böyle tiplere

Bizim halkımız malesef çaresiz o yüzden o ücretlere çalışmak zorunda kalıyorlar. Burada devletin ve hukukun devreye girip çuvalla vergi aldığı halkı koruması lazım...

arkadaşlar işte anlattığımız anlattığınız bir mühendisi aşşağılayıcı küçümseyici aşırı derecede komik neredeyse hiç okul okumamış okuma yazması olmayan birisine iş verilirken yapılan maaş teklifleri yüzünden kendi işimizi kurmak mecburiyetindeyiz para yok diyebilirsiniz belki, benim konudaki çözümüm katar gibi ülkelerde petrol şirketleri başlangıç maaşı olarak 5,000 dolar civarı para veriliyor ve ev kirası arabası gibi masraflar şirket tarafından ödeniyor 3 mühendis gitse 5 yıl çalışsa para biriktirp gelse toplamda 1,5 trilyon para eder sanırım bu paraylada iş kurulabilir ama tabiki bunun yanında iş kurmayla ilgili teorik olsa da herşeyi öğrenmek gerekir gerekirse türkiyeye gelip iktisat maliye çalışma ekonomisi gibi bölümler de okunabilir unutmayalım ki bizler mühendisiz okulu eğitim fakültesi öğrencileri gibi kafeler de bitirmedik bitirmiyoruz zorlu sınavlardan geçtik yeri geldi başımızı çatlata çatlata birşeyleri anlamaya çalıştık ve sonunda beynimiz tabiri caizse seviye atladı ben köleliği ve tutsaklığı ve malubiyeti kabul etmiyorum lütfen sizlerde kabul etmeyin ayrıca bana göre girişimcilik bir sosyal sorumluluktur çünkü ülkelerin gelişmesi zenginleşmesi ancak ve ancak girişimcilerin başarılı girişimleriyle mümkündür...Ben yenilgiyi kabul etmiyorum sizde etmeyin...ve şunuda unutmayalım ve farkında olalım bugünkü akıl almaz dünyayı mühendisler ve mühendis kafalı insanlar inşaa ettiler...bir mühendisin maaşı türkiye şartlarında 5 milyardan aşşağı olmamalı...

Forum istatistikleri

Konular
129,073
Kullanıcılar
451,360
Son üye
warlock4157

Yeni konular

Geri