pc power ile inverter çalıştırmak

hasan_89

Üye
arkadaşlar pc nin power supply DC 12 volt çıkışından invertere DC 12 volt vererek inverterden 220 AC gerilim üretilirmi. kısacası akü yerine power kullansak ne olur acaba çok elektrik faturası gelirmi. amacım sadece monitör çalıştırmak ve modem çalıştırmak mönitör 50 w modemde 5 v kullanacagım inverter 150w. çalıştırırmı sizce. bana avantajmi sağlar yoksa zararmı ettirir. SAYGILAR.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ps gucune gore faturan degişebilir ısı ile kaybin olabilir. ki olacak şeyler bunlar

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

normal Şebeke elektriginde kullansam yoksa bu şekilde kullansam sence hangisi maliyetli.

Merhaba. Normal şebekeden kullanırsan daha düşük maliyetli olur. Çünkü PS cihazının ve inverterin randımanı hiç bir zaman %100 olamaz mutlaka kayıplar vardır. Bu kayıplar faturana eklenir. Selamlar.

Merhaba. Normal şebekeden kullanırsan daha düşük maliyetli olur. Çünkü PS cihazının ve inverterin randımanı hiç bir zaman %100 olamaz mutlaka kayıplar vardır. Bu kayıplar faturana eklenir. Selamlar.

Bende onu demek istedim. Ama yazamadim :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Pc powerları %80 civarı bir verimle çalışıyordu diye hatırlıyorum. senin invertörün de %70 verimle çalışsa nereden baksan bi %40 %50 gibi kaybın olur. bu da bu oranda bir zarar demek olur

Forum istatistikleri

Konular
129,466
Kullanıcılar
452,034
Son üye
supportmuhendisligi

Yeni konular

Geri