PC'ler ve teknolojik sohbetler.

V7000'i de iç dış temizleyememiştim, fırça ile ter temiz yapayım o halde Gerçekten kıymetli.
Bunun için açtığım konuda bahsetmediğim bazı sıkıntıları da vardı bu amplinin. Pes ettikten sonra öylece kullanmaya başlamıştım yıkamadan.

Pioneer ampli bass konusunda zayıf o halde. Ama Snr Line değeri çok iyi değil mi? Acaba 70W olmasından dolayı mı 102 dB değerini vermişler?
Sanırım STK gibi entegrelerde bu kadar düşük seviyede bir değer elde etmek çok zor. İncelediğim çoğu transistörlü iyi amplilerin SNR değerleri 100 dB seviyelerinde. Ama işte bozulursa da eşlenik tipini bulmak çok çok zor.
Bu şey gibi:
Malzemeyi satan dükkanlardaki görevlilere Türkçe yerine Japonca konuşuyomuşsun gibi. Transistörün kılıfını anlaması bile uzun sürüyor gel de eşlenik olanını tarif et

PEYNİİR amplilerin çoğunda bass karakteristiği iyi değildir.
30W ile 60W arasında sadece 3 db lik bir dinamik alan sözkonusudur.
Her ikisi de aynı gürültü eşiğine sahip ise.

Yamyam hocam bugün bahsettiğin NAGRA firmasının ürünlerine baktım .Preamplisi çok manyak bir şey 73 bin dolar.

Yamyam hocam bugün bahsettiğin NAGRA firmasının ürünlerine baktım .Preamplisi çok manyak bir şey 73 bin dolar.
Bizler için ulaşılmaz olsa da param olsaydı ben alırdım. Çünkü NAGRA cihazları ile çok haşır neşir oldum ve çok bakımlarını yapmıştım.

Bu aletleri yakından görmek dokunmak incelemek ayrı bir mutluluk.Dinlemesi düşünülmez bir keyiftir mutlaka.

Son düzenleme:
Bu aletleri yakından görmek dokunmak incelemek ayrı bir mutluluk.Dinlemesi düşünülmez bir keyiftir mutlaka.
Bu yeni tip NAGRA lar ses yükseltici sistemler. Benim kullanmış oluklarım ise sadece band makinası idi. Yani röportaj teybi.
Ancak teyp transistörlü olmasına karşın inanılmaz değerleri vardı.
Hatta öyle bir şeydi ki her ölçü Bakım periyodlarında aynı değerleri almaktan bıkmıştık.

O halde gördüğümde ekrana ekmek bandığım hoparlör sisteminin resimlerini ekliyorum bende
Geçenlerde Instagramda dolaşırken bu hoparlörü gördüm tasarımı inanılmaz hoşuma gitti sonra özelliklerini araştırdım özellikleri de hoşuma gitti ama fiyatı hiç hoşuma gitmedi Keşke bu sistemin sesini dinleyebileceğim bir yer olsa.

https://steinwaylyngdorf.com/steinway-sons-model-b/

Yukarıda paylaştığım videoda bir cihazın testinin 3-4 gün sürdüğünden bahsediyor.Dinleme testi de dahil.Adamlarda acaip ekipman var.
Bunları ancak yurtdışında müzik fuarlarında dinleyebiliriz bence.

Bu kadar uçmaya gerek yok.
https://www.genelec.com/1238a
Fiyatı
https://www.bhphotovideo.com/c/prod..._1238apm_1238a_tri_amplified_sam_monitor.html
bir çifti 20.000$ gibi olsa da pahalı sayılmaz.
Çünkü zaten bunlar kendinden anfili olup, 2m mesafe için 120dbA ses şiddetine çıkabilmektedirler.
Bir insan kulağının üst sınırı.
Zaten bu şiddette birkaç saat müzik dinleyen bir kişi daha sonraki günlerde müzik dinleyemezler

Hocam tasarımına aldanıp baktım ama zaten fiyatı görünce yere indim geri

Bunları ancak yurtdışında müzik fuarlarında dinleyebiliriz bence.
O da zor gibi. Youtube hemen yetişiyor bu gibi durumlarda ama bu sistemin sanırım fiyatından dolayı videosunu çeken de çok az kişi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…