Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dünya boşuna nükleer enerjiydi, güneş enerjisiydi, rüzgar enerjisiy di.... uğraşıyor sanırım.

O kadar bilim adamları varken bizlerden daha zeki, yapılamaması mümkün mü? Sadece önemsemiyorlar, yoksa daha iyisini yaparlar elbette. Onlar global düşünerek buluş yapıyorlar bizler Doğalgaz ve elektrik kurumlarına kızdığımız için evimize yapıyoruz fark bu

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
benden pes sayın Bilge.
zamanınızı ve paranızı daha mantıklı araştırmalara harcamanızı tavsiye edeyim son olarak.
kolay gelsin.

Elektrik üretimiyle ilgili vidyo var mı 15kw?

Hmsb motorda 500 kw'dan 3300kw'ya kadar jeneratörler hazırlanmış fotoları ve hatta kataloğu bile var. 2,5 senede kendini amorti ettiği iddiası var. Motoru gördük, videosunu izledik. Ama Türkiye'de jeneratörleri kullanan yada bir şekilde Muammer Yıldız'ın prototip dediği ve çalıştırdığı bir jeneratör yok. Enteresan doğrusu.
Bana da inandırıcı gelmedi. Kendinde projesinin çalınacağı yada kopyalanacağı korkusu olabilir. Lakin bugün Tedaş'a elektrik satabiliyorsunuz. Madem 2,5 senede kendini amorti ediyor şu ana kadar kendinin bir elektrik santrali olması gerekmez miydi?
Düşünün; 1600cc bir dizel motor yaklaşık 80kw güç üretiyor. Ve Hsmb'nin kataloğunda taşınabilir 500kw jeneratör var. Demek ki 80kw lık bir motor rahatlıkla bir arabaya sığar. Hem sessiz hem de bedavaya giden fosil yakıtın sonunu getiren bir araba. (Çok tehlikeli ve düşündürücü, bir o kadar da enteresan, inanmak istediğimiz ancak ikna olamadığımız birçok soru işareti olan konular.)

Merhaba,
1 aydır uğraştığım şey için araştırmalara da devam ederken bu forumla karşılaştım ve sevindim, üye olup yazmak istedim bende, epey bir meraklısı varmış
bende perendev motorunu deniyorum ve hatta rotor kısmını bitirdim ve stator kaldı çalışacak gibi duruyor denemelerim bunu gösteriyor. Perendev hakaten zordur mıknatısın açıları özellikle önemlidir! çalışır hale gelince burada bir video paylaşıcam. Tüm emek veren arkadaşlara selam olsun, başarılar...

Sonunda sözlü savunma yerine uygulamaya geçen birisi çıktı, çok şükür, sonuç başarısız dahi olsa yılmayın tecrübeler en iyi öğretmendir. Dilerim ki başarılı olursun kolay gelsin.

Bir çoğumuz uygulamalar yapıyoruz. Ancak kendini bilmez, hatta kediye falan eziyet eden arkadaşlar yüzünden insan paylaşmak istemiyor. Şahsen uzun zamandır ara verdim ve henüz ciddi bir başarı elde edemedim. Ama bir gün bu iş olursa şu kediye eziyet eden adamı bulup ona özel bir şiş yaptıracam tam bir sanat eseri olacak ve ona kedinin intikamı için hediye edecem

Bu kafadan kurtulun artık. Bu milleti yıkan şey işte bu kafa bu akıldı. Bir daha yıkmaya doğru götürüyor Allah yardım etsin...

Yorum yapmadan önce DNS açığının bulunması olayını bir araştır. İnterneti ve DNS yi sizin o meşuuuuur çok akıllı aklı sizden ve size göre herkesten üstün atom profesörleri inşa etmişti. Ama DNS açığını bir ikinci dünya ülkesi vatandaşı olan basit bir öğrenci buldu ve hackerlar harekete geçmeden önlem alınmasını sağlayarak dünyanın poposunu kurtardı kurtardı...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…