Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bunların ucuna yük bağlı mı videoları izlemedim de henüz ? boşa dönen sistem yapılabilir ki bu bile hala enerji üretmek değildir. önceden tüketip (mıknatıslara depoladıgınız enerjiyi sonra kullanmaktır. ama depolama yaparken kullandıgınızdan daha sonra hala daha azını geri alabilirsiniz) . Bunların aksini yapan video var mı eklediğiniz videolarda? yoksa boşu boşuna izlemeyeyim .

MIKNATISLAR bedeva, onların yapmak için gereken enerji bedeva ise , veya elde enerji , harcadıgımızdan fazla ise ... hiç sıkıntı yok, sistem çalışır , uğraşmaya değer.

http://www.neohobi.com/tr/40mm-x-15mm-x-5mm-blok.html?gclid=CIT4yeHI28kCFasEwwod2V8EOw

bu magnetlerin parasını cıkarsın dediğiniz motor, yeterli. fazlasını istemiyorum.

ENERJİNİN KORUMUNA TERS AMA , BELKİ ENERJİNİN KORUNUMU YASASI DEĞİŞİR. :)

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşım videoları izlememişsin bile, boşuna izlemeyeyim şöyleyse böyleyse yazmışsın. Ben sana ne diyeyim? Yapıp da sana mı vereyim makineyi tatmin olman için? Önce izle sonra yorumunu yap amacım yardımcı olmak yorumlar umurumda değil açıkçası. Arkadaşlara yardımcı olabilecekse çalışmalarım ve bilgim köstek yerine destek olmayı isterim. Kimseye şov yapma derdinde de değilim başkaları gibi. İşine yarayan faydalansın yaramayan için yapacak bir şey yok zaten. Ben öğrenmeyi severim bilmemekten değil öğrenmemekten korkarım. Bilmediğim şeyler hakkında biliyormuş gibi yapmam, yada bilgimi kanıtlamak için uğraşmam. Dediğim gibi ben başlangıçta nasıl başladıysam 10 adım ilerisinden paylaşıyorum bildiklerimi aklı olan arkadaşlar için fazla bile, başarılı çalışmalar çıkacağına da inanıyorum. Tavsiyem çalışan düzeneği kurduktan sonra heyecanlanıpta paylaşmayın hemen, önce patent başvurusunu yapın. Şunu da yaparım bir düzenek çizin bana mail atın çalışıp çalışmayacağının cevabını vereyim, şöyle yaparsan çalışır demem, amacım masraf yapmadan olup olmayacağını bilmenizi istemem, bu iş masraflı o yüzden yardımcı olurum boşuna masraf yapmayın diye. 10x10 silindir magnet alın 20-30 adet onlarla çalışın önce, mıknatısların karakterini öğrenin tanışın sonra gerisi gelir.

bunların ucuna yük bağlı mı videoları izlemedim de henüz ? boşa dönen sistem yapılabilir ki bu bile hala enerji üretmek değildir. önceden tüketip (mıknatıslara depoladıgınız enerjiyi sonra kullanmaktır. ama depolama yaparken kullandıgınızdan daha sonra hala daha azını geri alabilirsiniz) . Bunların aksini yapan video var mı eklediğiniz videolarda? yoksa boşu boşuna izlemeyeyim .

MIKNATISLAR bedeva, onların yapmak için gereken enerji bedeva ise , veya elde enerji , harcadıgımızdan fazla ise ... hiç sıkıntı yok, sistem çalışır , uğraşmaya değer.

http://www.neohobi.com/tr/40mm-x-15mm-x-5mm-blok.html?gclid=CIT4yeHI28kCFasEwwod2V8EOw

bu magnetlerin parasını cıkarsın dediğiniz motor, yeterli. fazlasını istemiyorum.

ENERJİNİN KORUMUNA TERS AMA , BELKİ ENERJİNİN KORUNUMU YASASI DEĞİŞİR. :)
Vaktiniz çok Kıymetli ki ; zaman bulup ta muhatabınızın incinebileceğini düşünmemişsiniz

Kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok. Olmadıda. Kırıcı bir tavır sergiledi isem affınıza sıgımıyorum.

Sadece o mıknatısların, vesairenin havadan gelmediğini anlatmaya çalıştım.

Kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok. Olmadıda. Kırıcı bir tavır sergiledi isem affınıza sıgımıyorum.

Sadece o mıknatısların, vesairenin havadan gelmediğini anlatmaya çalıştım.
Boşa izlemeyeyim deyince :) . Neyse siz de kusura bakmayın :)

Dışarıdan enerji vererek çalıştırmak bedava enerjiye ters değil mi?
10 A zaten çok büyük değer, selenoid için harcanan elektriği bu daire, döner, tanbur karşılayabiliyor mu? Günümüzde güneş, rüzgar sistemlerine bile bedava elektrik gözüyle bakılmazken bu nasıl bedava?
Vaktinde yine bu forumda motorsuz yapıdakini (vidyoyu!) ben paylaştım acaba onu görmedin mi?

Sorun dönme oluşup oluşmamasında değil sürekli, sonsuz/a yakın yapabilmek ve bununla iş, elektrik, enerji üretebilmek!

boşa izlemeyeyim dedim çünkü bütün videolarda aynı şey var ve çok izledim daha önce. boşa dönen bir motor. yük bağlı değil , hesap kitap yok. sadece dönüyor. bir lamba yakan bile yok.

şu oluyorsa bile yeterli bu motorla ugrasmak için. motor yapılır, ilk hareketi biz veririz. elektrik üretir.
taşıması kolay olur. aynı güçteki aküden pilden vesaireden. bir mağaraya gideriz. elektrik olmaz, güneş olmaz. çok fazla akü vesaire yanımızda taşıma imkanı yoktur.
sağlam mıknatıslarla verimli bir motor yaparız. götürürz motoru yanımızda 3-5 gün (mıknatısları tükenene kadar bize enerji sağlar. o bile yeterlidir. bu motorla ugrasmaya. bedeva vermesine gerek yok. petrollü jenaratörden, aküden pilden, güneş panelinden daha avantajlı olsun. yeterli. Bunları yapsa motor yeter. bedeva elektrik olmasına gerek bile yok.

Zamanında motora akuple generatörden motoru besleyen ve evraka evraka çığlıkları atan çok güzide vatan evlatları olmuştu ; olmaya da devam edecek . Malesef bunlar araştırmacı arkadaşlardaki teknik ve teorik altyapı eksikliğinin sonuçları . Şu anki bilim ve teknoloji seviyemiz sadece onları taklit olan batı endüstri ve sanayisi bedava enerji üreten makinaları bulup , üretmeyip te kalkıp ortadoğudan petrol ummaya devam ediyorsa bu durumu değerlendirmek lazım . Ya biz onları düşünce ufku olarak aştık geçtik ; onlara nanik yapıyoruz ; ya da olmayacak hayaller peşinde koşup havanda su dövüyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,314
Son üye
teslamotor

Yeni konular

Geri