Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

bu program ccs de yazılmamış kardeş.ama çevirmeye çalışayım.bilim teknikteki programa ekleme yapmışın sanırım.

kardeş az önce eklemiştim hexi ama yanlışlar vardı şimdi düzeltip ekledim.

Ekli dosyalar

• Yeni Klasör.rar
    11.7 KB · Görüntüleme: 112
Moderatör tarafında düzenlendi:
buyur kardeş:

Ekli dosyalar

• hex.rar
    12.8 KB · Görüntüleme: 72
ya cde yazdığım programı hexe çeviremiorum deli olacağım

kardeş kusra bakma ama bu konu hakkında burada yardımcı olamayacağım.Yeni konu açarsan birçok yardımcı olan çıkacaktır.

sayın vurucu kardeşim ya program hatasız fakat pic-c de compile edip hexe çeviremiorum bilmem nedendir error file undefined falan diyo sana şu kodları göndersem benim hexe çevirirmisin

Kod:
#include<pic.h>
#include<delay.c>
#include<stdio.h>
#include<serial.c>

main(void)
{
   TRISB=0xFF;
   if(RB1==1)
   {
   printf("AT+CMFG=1\r");
   DelayMs(200);
   printf("AT+CMGS=\"05338389612\"\r");
   DelayMs(200);
   printf("kapı alarm aktif\x1A");
   DelayMs(200);
   }
   else if(RB2==1)
   {
   printf("AT+CMFG=1\r");
   DelayMs(200);
   printf("AT+CMGS=\"05338389612\"\r")
   DelayMs(200);
   printf("lazer alarm aktif\x1A");
   DelayMs(200);
   }
   else if(RB3==1)
   {
   printf("AT+CMFG=1\r");
   DelayMs(200);
   DelayMs(200);
   printf("yangın alarm aktif\x1A");
   DelayMs(200);
   }
    else if(RB4==1)
   {
   printf("AT+CMFG=1\r");
   DelayMs(200);
   DelayMs(200);
   printf("hareket alarm aktif\x1A");
   DelayMs(200);
   }
   else if(RB5==1)
   {
   printf("AT+CMFG=1\r");
   DelayMs(200);
   DelayMs(200);
   printf("gaz alarm aktif\x1A");
   DelayMs(200);
   }
}

(program bu 16F84A pic kullanıcam)

kardeş sen bu programı hexe çevirebilirsin pic-c de compile edip bana sadece o lazım geri sayımım başladı son 48 saat ve bu programı çeviremiorum

kardeş ben hitec pic c kullanmıyorum.CCS in derleyicisini kullanıyorum.Ama yinede bi denerim

kardeş bendede benzer hata verdi sorunu çözemedim.Yeni bir konu açarsan bu konuda daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
selamlar bana da 32x8 olanının dosyasını yollarsan sevinirim kolay gelsin

arkadaslar bende hi-tech var ve .hex kodu cikardi, fakat burda eklemeyi bilmiyorum isteyene mail olarak gonderebilirm(shema ve yeterli bilgim olmadigi icin deneyemiyorum), fakat bir sorun bu programin shemasini gonderirseniz cok sevinicem, programcilik ve shema hususunda cok yeni oldugumu belirtmek isterim shema gonderebilirsiniz, burda ortak kullanima sunmak isterim fakat prosedurunu bilmedigim icin uzgunum.

Saygilarimla...

tam olarak ne istediğini anlamış değilim burada kayan yazı devresi verilmiştir.Devreyle ilgili herşey baştaki linkte mevcuttur.(şema,program,baskı devre v.s)

SLM 8X32 DEVREYİ GÖNDERİR MİSİN ZAHMET OLmazsa
sadece c kodlarını ve protesu çizimini yollar msn ya da ben söyle soruyum aslince 8x32lik matrix dot kaytdırmayı ben yaptım ama çalıştıramadım bi sorun oluştu programda ;

yazi_sutun=62;//yazinin toplam sutun sayısı belirleniyor
yazi1_sutun=36; //diğer yazının sutun sayısı belirleniyor
matris_sutun=32;//kullanılan matrisin sutun sayısı

programın bu kısmını degistirdim bir de port a daki 32.bitin (pin_a5)bacağına 74HC00 kapısı bağlarak 2 tane shift register in 74HC154 lerin sırayla aktif olup pasif olmasını sağladım.
bunun dılşında ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misn?
ya da sen en iyisi 8x32 lik programı da burda paylaşırsan hatalarımı kendim görürüm.
bir de bu devreyle saat- tarih uygulaması da yapabilir miyiz?
ayrıca CCS C de çok kod yazınca RAM hatası verio yani kayan yazı programına saat-tarih uygulamasını da eklesek yine RAM hatası verecek buna bi çözüm bulabilir miyiz?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…