PIC KODU YARDIM !!

mst.n

Üye
Mehaba Kontrolkalemi Ailesi. Devred 8 adet cıkışım var bu cıkışlara led bağlamış ben röle bağlayarak cihaz kontrol edeceğim. İsimlendirme lcd ekranda led 1 -led2 .. şeklinde bu isimleri aydınlatma,ocak,klima vs değiştirmek istiyorum. int den birkac program indirdim kullanmayı bilmediğim için değiştiremedim. Hangi programı kullanarak isimleri değiştire bilirim ve sonradan hex kodunu nasıl oluştura bilirim ? :confused:

Son düzenleme:
Mehaba Kontrolkalemi Ailesi. Devred 8 adet cıkışım var bu cıkışlara led bağlamış ben röle bağlayarak cihaz kontrol edeceğim. İsimlendirme lcd ekranda led 1 -led2 .. şeklinde bu isimleri aydınlatma,ocak,klima vs değiştirmek istiyorum. int den birkac program indirdim kullanmayı bilmediğim için değiştiremedim. Hangi programı kullanarak isimleri değiştire bilirim ve sonradan hex kodunu nasıl oluştura bilirim ? :confused:

kontrol kalemi Ailesi Yardım.. Proje Ödevim

altaş yayınlarında CCS C veya Pic Basic Pro gibi kitaplarda detaylı bir şekilde anlatıyor. incele

CCS c programında açtı. o programı kur. yolladığın dosyanın uzantısı c olanı o programda aç.
if(c==0)
{
lcd_gotoxy(1,2);
printf(lcd_putc,"< Led1 Acildi >");
output_bit( PIN_B0, 1);
delay_ms(2000);
k=0;
m=0;
goto basla;
}
if(d==0)
{
lcd_gotoxy(1,2);
printf(lcd_putc,"<Led1 Kapatildi>");
output_bit( PIN_B0, 0);
delay_ms(2000);
k=0;
goto basla;
}

İlgili yerleri sana lazım olanla değiştir. Türkçe karakter kullanmadan.

sonra derle tekrardan, (COMPİLER) et.

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,315
Son üye
gurbgurb

Yeni konular

Geri