pic plc

S.A
Arkadaşlar pic'e izolesiz girişlerde yaptım tabiki 5 V Allaha şükür bende pic kasma yada donması olmadı çünkü:
* Mcu ve diğer entegrelerde Bolca 100nf kullanırım
* Girişlerde dahi kondansator kullanırım
* Regüle entegre çıkışına 10 MF kondansatör kullanırım
* röle bobinlerini ULN2003 yada ULN2803 kullanarak sürerim
* Röle bobinlerinde ters diyot mutlaka kullanırım
* Son zamanlarda beslemede 2575 swichmod entegre kullanıyorum
* Çok gürültülü ortamlarda metal kutu içine alırım ve kar ile bu metale 100 Ohm dirençle topraklmaya bağlıyorum (Toprak hattının güvenilir olmasına dikkat:eek::eek::eek:)
vs vs vs
Aklıma gelenler bunlar.
Kolaygelsin :)

baba23 arkadaş picbit devresinin dış kaynaklardan etkilenme sorunu besleme kaynağında da oluşuyor.besleme devresi tetiklemeli bi güç kaynağı ile beslediğinizde (SMPS) bu resetlenme kesiliyor.kolaygelsin

S.A
Arkadaşlar ladder tarzı çalışma yapmak istiyosanız LDmicro kullanın Türçesini foruma upload etmiştim sayfaları biraz araştırın. PLC tarzında 16f8877 kadar (877 dail) bir çok pic'i programlıyor. Yada Parsic kulanın oda çok güzel bir program Parsic'i en fazla tavsiye ederim hafızada daha az yer kaplıyor ve lcd kullanabiliyorsunuz. Bu programaın ikisinide kullandım ama kod yazılımı öneririm. Proton kullanıyorum çok iyi bir program. Yazılımla uğraşamam derseniz beni sarmaz derseniz o zaman parsic derim yazılım yapmadan pic programlayan en mükemmel program. Koay gelsin.;)

cevaplarınız için çok teşekkür ederim sorun çözüldü:D

dediklerinizi uyguladım beslemeleri ayırdım smps ile kontrol kısmını besledim beslemelere bol miktarda 100nF attım sorun kalktı. sistem çok düzgün işliyor. teşekkür ederim.

hepinize teşekkür ederim...

konuyla ilgili olmayan gereksiz mesajlar yazmayın. konunun başlığı belli. ona göre yazın.

Forum istatistikleri

Konular
129,104
Kullanıcılar
451,424
Son üye
erknglryz55

Yeni konular

Geri