Pic ve PIR sensör ile ilgili

saint98

Üye
Bir konuda yardım rica edicem; iki hareket arası 5 dk'yı geçtiği durumda pic bir çıkışından ledi sürerek ikaz versin. Mesela bir odaya girdim anında pır sensör ikaz verdi pice, pik bu hareketten itibaren 5 dk saysın, bu 5 dk. içinde hareket olmazsa ledi yaksın. program yardımında bulunabilecek varsa çok sevinirim.

Yardımcı olacak arkadaş bulamazsanız ve vaktiniz varsa cumartesi program ve şemasını halledip gönderebilirim. Duruma göre P.M. atarsınız.

Bir konuda yardım rica edicem; iki hareket arası 5 dk'yı geçtiği durumda pic bir çıkışından ledi sürerek ikaz versin. Mesela bir odaya girdim anında pır sensör ikaz verdi pice, pik bu hareketten itibaren 5 dk saysın, bu 5 dk. içinde hareket olmazsa ledi yaksın. program yardımında bulunabilecek varsa çok sevinirim.

bu işlem için pice ihtiyacın yokki zaman rolesi koyup halledebilirsin illa pi ilemi olması gerekiyor

Arkadaşım ilgine çok teşekkür ederim, vaktim var, müsait olduğunda yardımını bekleyeceğim. Tekrar teşekkürler.

Bu uygulamayı sensörler bulunan 6 adet yerden bir hatta bağlayıp ana merkeze toplayacağım, led göstergeli basit bişey olsun istemiştim. Aslında pic'leçalışıyorum ama kesme (interrupt) olayını kıvıramadım;)Yine de cevap için teşekkürler.

Selamalar ben geçen hafta pic ve pır sensörle ilgili i konu açmıştım ve yaddım edebileceğinizi yazmıştınız.Çok acele lazım program, yardımınızı bekliyorum mümkünse, teşekkürler.

İstediğin devrenin isis similasyonu ve hex dosyası ekte var kolay gelsin

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

Arkadaşım inan çok işime yaradı çok sağol. İnşallah benimde Sana yardımım olabilir ileride. İstediğin zaman PM atabilirsin.Çok teşekkürler tekrar.

Vakit darlığından dolayı devrenle ilgilenemediğim için kusura bakma lütfen. Aslında yazılım ve şema 10 dakika alır gerçi ama soğolsun erdi arkadaşım hızır gibi yetişmiş. Özür diliyorum. Erdi arkadaşıma da teşekkür ediyorum.

ERDİ arkadaşıma çok teşekkür ediyorum ama devreyi kurduğumda pır her tetiklediğinde sıfırdan saymıyor, iki tetik arası sonsuz döngüye girip bekliyor.programa bi baksan da pır in her tetiklediğinde 5 dk. saymaya başlasa istediğim tam olmuş olacak.

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,761
Son üye
trapcx

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri