pic12f683 hakkında bilgi lazım

nanit

Üye
arkadaşlar pic12fxxx ailesi gibi bir işlemciler kullanmayı ögrenmek istiyorum internetteki dökümanları ve program örnekleri oldukça az özellikle adc ve pwm ile ilgili programlar lazım bir yardım edebilirseniz sevinirim

12f683ün datasheet bilgisini indirip PWM bavaklarının hangileri olduğunu belirle. Diğer pic serilerinin pwm örneklerini bu bacak çıkışlarına uyarlarsan aynı sonucu alırsın. İlla 12f uygulaması olmasına gerek yoq

12f683ün datasheet bilgisini indirip PWM bavaklarının hangileri olduğunu belirle. Diğer pic serilerinin pwm örneklerini bu bacak çıkışlarına uyarlarsan aynı sonucu alırsın. İlla 12f uygulaması olmasına gerek yoq
dediginizi denedim ama bunda farklı birşeyler var yaptım ama düzgün çalışmıyor sorun veriyor birde 12f ailesinden birisi olması hem küçük oluşundan hemde ucuz oluşundan gerekli

12f683ün datasheet'ini inceledim. CCP1 pinini pwm sinyali almak için kullanacaksın. Yanlış hatırlamıyorsam 5 numaralı bacak oluyor. Yanlız datasheette pwm sinyali 10bit olarak elde ediliyor. Yani sen sıradan bir pic pwm uygulamasını alırsan onlar 8 bitlik olacağı için çalışmayacak. Datasheet taramasını ve internet araştırmanı doğru yapmanı öneririm

bir de böyle bir link buldum ama incelemedim. Hata olup olmadığını bilemiyorum. http://www.cuteminds.com/index.php/en/electronics/picmicro/picprorudiments/115-12f683

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri