PID Kontrol

semiramist

Üye
slm arkadaşlar elimde bir ad. 4-20ma basınç transmitter ve 1 ad. 4-20ma oransal vana var ben bunu siemens logo ile kontrol edip satır ekrandan set değerini girmek ve analogınput un değerine göre output un çıkışını değiştirmesini istiyorum.bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
bahsettiğin elemanların ne olduklarını bilmiyorum . Bunları açıklarsan ve yapmak istediğin şeyi açıkça anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım. (output çıkış dediğin şey sisteme vereceğin kontrol işareti ve input ise sistemden aldığın geri besleme diye tahmin ediyorum. Kontrol etmek istediğin sistem nedir?Vana mı ? Transmitter bir algılayıcı diye tahmin ediyorum.Fazla atmışta olabilirim gülmeyin) Ama dediğim gibi bu elemanlara yabancıyım :D Anlatırsan elimden geleni yaparım.

Vana kontrolü analog mu? oransal vana ile ne yi kontrol etmek istiyorsun ? (ısı, basınç)
prosesi anlatırsan yardımcı olabilirim.

sanırım logo ıle yapAMAZSIN nedenı ıse basınc transmıterının mın ve max degerlerını akıllı rolede karsılıgı yok sıemens plc nın scala deger 32767 yanı sen 20ma gonderdıgın zaman plc bvnv 32767 olarak algılar zelıoda boyle bır scala mantıgı yok tahmınen logodada olmaz 32767 aklına takıldıysa sabıt sayı mesala fatek plc ıcın16380 gıbı

elimko E 200 cihazı bu iş için en iyisi.4-20 ma akım girişi ile pıd kontrol yapmıştım.incelemeni tavsiye ederim.

arkadaslar ben bu olayi siemens logoda yaptim ilginiz icin tesekkur ederim sizin logo 6.1 versiyonunu gozden gecirmenizi daha fazla bilgi sahip olabileceginizi dusunuyorum yinede ilginiz icin tesekkurler

arkadaslar ben bu olayi siemens logoda yaptim ilginiz icin tesekkur ederim sizin logo 6.1 versiyonunu gozden gecirmenizi daha fazla bilgi sahip olabileceginizi dusunuyorum yinede ilginiz icin tesekkurler

Kendin soru sormuşsun ve çözümünü de bulmuşsun madem, herkesten yardım istediğin mantıkla nasıl yaptığını da program algoritmasını da ekleyerek anlatsan bence forumun mantığına daha uyumlu olur.

Forum istatistikleri

Konular
129,072
Kullanıcılar
451,358
Son üye
excelse04

Yeni konular

Geri