Planşe

Turabi77

Üye
Arkadaşlar merhaba bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Şimdi biz büyük bir şantiyede anahtar teslim elektrik işleri yapıyoruz.Planşe-Desant henüz yapılmadı.Planşe atacağız fakat bir sorunumuz var.Tavan dümdüz kiriş-köpük-strafor vs yok.Duvarlar örüldüğünde attığımız planşe tutmayacak diye korkuyorum.Beton çok kaliteli ve kalın kırım döküm olmasın istiyorum.Şaplama ya da duvardan yürüme şansımız da yok prizleri de tavandan indirmek zorundayız.Daha önce böyle bişey yaşayan var mı? Ya da bir önerisi olan? Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

Yapı nedir? asma tavan yok mu?
Asma tavan yok malesef kirişte yok strafor yok sırf beton konvansiyonel kalıp.plywood üstünde çalışıcaz delmemize müsade etmiyorlar boruları yatırsak duvar 10 cm dirsekte kullanamıyorum napıcaz şaşırdım.

Kalın yani etli boru kullanıp duvar inişlerine gelen yerlere patel yada strafor koyarak yani rezervasyon bırakarak yapabilirsin. Anlatımına göre başka bir alternatifin olmadığı anlaşılıyor.

Kalın yani etli boru kullanıp duvar inişlerine gelen yerlere patel yada strafor koyarak yani rezervasyon bırakarak yapabilirsin. Anlatımına göre başka bir alternatifin olmadığı anlaşılıyor.
Hocam yardımın içinTeşekkürler.
İnşallah duvarları tutturabiliriz.straforla denicez.Boru firmalarında buna göre bir çözüm de yok malesef.

Rezervasyon için ne kullanacaksan kalıba iyi sabitlemeyi unutma, sert strafor kullanıp kalıba çivi ile çakmanda fayda var. Betonu dökerken uçar gider yoksa, başın çok ağrır.
İyi çalışmalar dilerim...

Forum istatistikleri

Konular
129,054
Kullanıcılar
451,326
Son üye
greda

Yeni konular

Geri