PLC Analog Sorunu

PROGRAMIN SON ŞEKLİNİ BİTİRİP TEST ETTİKTEN SONRA SIMULASYONUYLA BIRLIKTE FORUMA EKLEYECEGIM..:cool:

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaslar sızınde yardımlarınızla programı sımulasyonuyla bırlıkte tamamladım umarım baskalarınada yardımcı olmusuzdur sımulasyon ve ladder goruntulerı ektedır:)

Ekli dosyalar

• son.jpg
    son.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 65
  • son1.JPG
    son1.JPG
    53.8 KB · Görüntüleme: 46
aıw0 zaten word alanı tekrar bi word alanına move yapmanıza gerek yok,aıw0 ' ı integer olarak karşılaştırabilirsiniz, birde çizdiğiniz şeklide move komutu ı0.0 girişi aktif olduğunda 1 tarama zamanı çalışacaktır. analog giriş değişse bile butona basıldığı andaki değeri göstericektir mw0 alanı. öncedende bahsetmiştim ama eklediğim resimdeki gibi uygularsanız daha doğru olacaktır.

ama devreyi ı0.0 butonuna basıldığı anda analog girişm 6 volttan > q0.0 rst
6 volttan < q0.0 set
şeklinde düşündüyseniz çalışır.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
S7 200 similatörde analog ve genişletme modülleri resim olarak ektedir.

Ekli dosyalar

• S7 200 MODÜL EKLEME.JPG
    S7 200 MODÜL EKLEME.JPG
    78.6 KB · Görüntüleme: 44
  • S7 200 MODÜL EKLEME2.JPG
    S7 200 MODÜL EKLEME2.JPG
    73.5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Sn enargoz.

Yükselen kenar algılamayı sadece q0.0 outputunu set etmeden hemen önce kullanmak gerekir. şu haliyle devren çalışmaz.

Daha önce yazdığım gibi

(Pozitif kenar algılamasını bir sağa kaydırırsan olayı bitirmiş olacaksın. Yani i0.0 move komutunu çalıştıracak çalıştıktan sonra da P ile q0.0 set olacak.)

Evet arkadaslar tavsıyelerınızle bırazda ben bıseyler ekleyerek sureklı gırıslerı olcerek cıkıs vermıs halını duzenledım.. Saolun tossun arkadasım aramayada gerek kalmadı sanırım msn nı atarsan mesaj olarak ılerdede yardımlasırız tesekkurler

Ekli dosyalar

• SON1.jpg
    SON1.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 24
  • SON2.JPG
    SON2.JPG
    35.4 KB · Görüntüleme: 32
arkadaslar daha once yapmıs oldugum projeyı dahada gelıstırıp uyguladım sızlerede yaralı olacagını umarım (analog gırıse baglı motor kontrolu)

Ekli dosyalar

• SON.JPG
    SON.JPG
    55.4 KB · Görüntüleme: 42
tavsıyen ıcın sagol ama ozellıkle rahat anlasılması ve analız ııcn oyle karar verdık..

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri