PLC Arızalandı Yenisini Taktım

sizin probleminiz, MMC deki DB lerin içeriğinin default'a dönmesi.

Parametrik olarak kullanılacak Set değerleri, kalibrasyon bilgileri, Emniyet değerleri. zaman değerleri vs. gibi değişkenler DB lerde saklanır.

Siz MMC yi değiştirirken, DB lerin içeriği sıfırlanmış olmalı. Scada dan, Tüm parametre bilgilerini yeniden girmeniz halinde, herşey normale dönecektir.

kolay gelsin.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tamam hallettim

Arkadaşlar update işlemi bumu

https://www.kontrolkalemi.com/forum...8425-s7-300-hw-katalogunun-guncellenmesi.html

Eski PLC Firmware v 2.0.11
Yeni PLC Firmware v 3.0.3

Ama sanırım eskinin yerine yeni konur Fakat yeninin yerine eskisi konmaz değil mi ?Ha şunu da söyleyim ben S7 v5.3 kullanıyorum

Tabi sonra bir de PLC (slot2) seç catalogtan değiştirip kayıt ettikten sonra PLC atmak lazım heralde.Ama onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Bilgi amaçlı sordum .Böyle birşeyle karşılaşırsam kesinlikle yapmayı denemeyeceğim.Şansımı çok zorlamasam iyi olacak.Her şey zamanla.Yapabilirim diye düşünüyorum ama Risk almayacağım

Son düzenleme:
Graski kardeş numaram belli siemens s7300 -400 serileri için her konuda yardımcı olabilirim istediğin zaman arayabilirmisin ok
------------------
tel no *************

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba:
aynı cpu değişimini 2 gün önce bende yaptım 315-2dp cpu arızalandı ve yenisini taktım hafıza kartını çıkartıp yeni cpu ya taktım ve cpu çalıştı. sistemde toplam 13 profi-bus noktası mevcut ve ayrıca scada cpu run moduna geçtikten sonra scada ile haberleşmesinde sıkıntı olabiliyor scadayı kapatıp tekrar açıldığında sorun düzeliyor. Ayrıca bu 13 noktanın 6 tanesi 6eksen robot ilk anda robotların pc leride plc ile haberleşmedi robotların kapatıp tekrar açtığımda sorun ortadan kalkıyor bu tür değişim durumunda komple sistemi off yapıp tekrar on yapmak en mantıklısıdır.

kolay gelsin

merhaba:
aynı cpu değişimini 2 gün önce bende yaptım 315-2dp cpu arızalandı ve yenisini taktım hafıza kartını çıkartıp yeni cpu ya taktım ve cpu çalıştı. sistemde toplam 13 profi-bus noktası mevcut ve ayrıca scada cpu run moduna geçtikten sonra scada ile haberleşmesinde sıkıntı olabiliyor scadayı kapatıp tekrar açıldığında sorun düzeliyor. Ayrıca bu 13 noktanın 6 tanesi 6eksen robot ilk anda robotların pc leride plc ile haberleşmedi robotların kapatıp tekrar açtığımda sorun ortadan kalkıyor bu tür değişim durumunda komple sistemi off yapıp tekrar on yapmak en mantıklısıdır.

kolay gelsin

Evet benzer durumlarla ben de karşılaştım. En mantıklısı sistemi tamamen açıp kapamak.

Forum istatistikleri

Konular
129,450
Kullanıcılar
452,008
Son üye
snejniybar

Yeni konular

Geri