PLC Bağlantı kablolarını azaltma & Sadeleştirme

Deriaene

Üye
WhatsApp Görsel 2024-07-22 saat 16.07.20_2a05af59.jpg

Abiler. Bu plcde gördüğünüz üzere çok fazla 2'li konnektör var. Dolayısı ile çok fazla kablo kirliği ve karmaşıklığına sebebiyet veriyor. Ben bunu en az kablo görünecek şekilde yeniden düzenlemek istiyorum. Konuya hakim varsa yardım edebilir mi?

Tavsiyem bu şekilde kalmasınolur sahada her hangi bir arıza olur ise diyer sistemler durdurulmadan arıza çözülür veya aynı sisteme giden noktaların soketleri birleştirerek olabilir

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tavsiyem bu şekilde kalmasınolur sahada her hangi bir arıza olur ise diyer sistemler durdurulmadan arıza çözülür veya aynı sisteme giden noktaların soketleri birleştirerek olabilir
ya bilmiyorum işte ısrarla DT04 tipi konnektör istiyorlar ve illede 12 li 20 li tek parça olacak plc dışında en fazla 7 sistem var 7 tane kablo olacak şekilde istiyorlar. Şuanda plc dışında nerdeyse bi 20 küsür kablo var

Aynı noktaya giden kablo var ise tek bir kablo perinin içine alına bilinir
Eğer gelen kablolar birleşiyorsa konnektör sayısı azalabilir

Kablo sizin sorumluğunuzda değilse onlardan gelen kabloların isimlendirmesini talep edin 7 kabloya göre konnektörleri pcbye işleyebilirsin

Sağdaki transistör çıkış tarafındaki tüm konnektörlerin bir ucu ortaktır kart üzerinde. Aynısı soldaki girişler içinde bir uç ortaktır. Bunları tespit edip baya kabloyu sadeleştirirsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,179
Kullanıcılar
451,536
Son üye
Almeelktk

Yeni konular

Geri