plc de ısı ve nem okutup seven segment de yazdırmak istıyorum

youngman_2

Üye
slm arkadaslar
staj projem ıcın baslıkta ayazdıgım gb ortam sıcaklıgını plc ıle ısleyıp dısarı yazdırmak ısıtyorum ama bu analog verı ısleme olayını pek cozemedım
ben lm35 kullanıp yapmak ıstıyorum yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar sımdıden tesekkurler...
mehmet

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc ile o sensörle yapmak zor olur olmaz demiyorum en basiti bir tc modülü ve uygun termokupul sadece düşük dereceli bişise j tipi kullan

ben gecen yıllar da pic de a/d üzerine bir kaç projede ugrasıyordum gayet rahattı benım için.
plc ye basladım.bu tc direk plcnin anolog girişine baglıyormuyuz yoksa ara bazı ekipmanlar varmı biraz daha ayrıntılı anlatırsan cok sevinirim ilhan abi

şimdi o sensör pikte kolay olabilir plcde işler biraz değişio termokupul modülü alıyorsun plc için sonra direkt ısı değerini okuyosun sanırım sen sıemens kullanıyorsun ben delta plc kullanıyorum bu işler için vede 7segmend displeyler içinde komutları var sıemensin içeriğini tam olarak bilmediğim için bişi diyemem

Anladım ilhan abi sagolasın su tc fiyatını datasheet falan arastırayım

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri