PLC egitim setimin bağlantısı hk?

mehmet abinin anlattıklarını anladım çok güzel açıklamış ama bi sorum olacak bende bu işe yani başlayanlardanım o yüzden bağışlayın :) PLC nin üzerindeki girişlerde 1.1 1.0 1.5 gibi girişler var onlar voltaj cıkışları mı yani 1.1 volt gibi yoksa başka bişeymi ? birde mehmet abi sizinle özelde görüşebilirmiyiz ben yeni üye olduğum için özelden ulaşamıyorum siz bana mailnizi atarsanız çok memnun kalırım iyi geceler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
aslında emniyet açısından fazın sigortadan geçmesi her zaman en iyisidir. Madem fiş ile bağlıyorsun o zaman karıştırma ihtimali olur takıp çıkarırken , bu yüzden ikili sigortayla hem fazı hem nötürü sigortadan geçirmek doğacak her hangi bir riski önler.

iyi çalışmalar..

Evet, o sekilde aklima gelmemisti. Ev kullanimi icin iki sigorta baglayip, kafalarini birbirine baglamak mantikli. Ama tabi güc kaynagi - yi gormedigi zamanda calismadigi icin oda problem olmuyor

Faz tabiki sigorta da olur yoksa direk faz power saply içinde dolaşarak ısınıp zarar görmesine neden olacaktır

Işe insan emniyeti olarak bakarsanız arkadaşlar o.30 ma kaçak akım rölesi bağlamalısın ve git farkında olmadan faza dokunsan bile çarpılmıcaksın yani sigorta yeterli değil

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri