plc girisindeki direncleri degistirebilirmiyim

bencede plc ye hiç dokunma elindeki enkoderin muadili olanı ile değiştir dirençlerle oynaman enkoder gibi hızlı sayıcılarda sorun çıkarır gibi geliyor hadi sensör fotosel sviç gibi aygıtlar olsa tamam ama enkoder olmaz bence

Merhaba arkadaşlar,konu başlığını okuyunca benimde aklıma ilk olarak optocoupler uygulaması geldi,bencede en uygun çözüm bu olur,fakat birde şöyle birşey düşünüyorum ki;
Acaba optocoupler ile hangi frekansa kadar (saniyede en fazla kaç tetikleme) yaptırılabilir? acaba bir sınırı varmıdır?

Merhaba arkadaşlar,konu başlığını okuyunca benimde aklıma ilk olarak optocoupler uygulaması geldi,bencede en uygun çözüm bu olur,fakat birde şöyle birşey düşünüyorum ki;
Acaba optocoupler ile hangi frekansa kadar (saniyede en fazla kaç tetikleme) yaptırılabilir? acaba bir sınırı varmıdır?

plc icerisinde inputlarda kullanılanda optocuplordur bu yuzden datashettlere bakarak uygun optokuplor seçilirse sorun olmayacaktır

bana en guzel fikirler nedense wc de gelir
acaba guzelmi
encoder surucunun encoder kartina bagli ve 12 volt giriyor dedik
encoderin vcc sini 24 yapsam harici bir kaynaktan
harici kaynagin gnd sini encoder kartin gnd si ile birlestirsem
encoder ile encoder cikislarinin baglandigi karta girmeden seri birer direnc baglasam (A ve B uclarina enc.kartina girmeden )
ve direclerden once Ave B uclarindan Paralel plc nin girislerine versem
olurmu acaba

Forum istatistikleri

Konular
129,067
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri