PLC Sıfırdan Öğrenim

Teşekkür ederim ama ne yazıkki istanbul-sakarya arasında gidip geliyorum .
İnternet üzerinden Kocaelideki ahmet elginkan mesleki ve teknik eğitim merkezi kurslarına bir bak derim. Kurslar ücretsiz. Elginkan Vakfı AEMTEM - Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sevgili kardeşim.bende diğer arkadaşlar gibi öncelikli olarak kumandanı geliştirmeni tavsiye etmekle beraber plc ye direk geçmeden akıllı röleler ile ilgilenmeni tavsiye ederim.siemens logo veya türk yapımı gemo dan başlayabilirsin.akıllı röle deyip geçme özellikle siemens logo son versiyon olan oba6.1 sürümünde basit bir plcnin performansına ulaştı.hemde yaptığın yazılımları similasyon ortamında test edebiliyorsun.direk olarak karmaşık matematiksel işlemlerin kullanıldığı plc den başlamaktansa lojik işlemlerin olduğu akıllı röleler senin için başlangıçta daha ideal olur.

Kumanda mantığını öğrendikten sonra mutlaka birkaç uygulama yapmalısın teoride kalmamalı..Sonra PLC

Sakarya endüstri meslek lisesine gelirsen 1 saatte hallederiz.Gelirken video kayıt cihazın olmalı ki sonra hatırlayasın.Tabii Okullar açılınca. Teoriyi pekiştir uygulamada yardımcı oluruz.Elk Bölümü Öğretmeni Zafer Gökmen

otomatik kumanda plc kalesinin anahtarıdır kumandan iyi ise yapabileceklerin hayal gücü ile sınırlıdır önce muhakkak kumada yı yutman lazım derim ama bilgisayar yazılım uzmanları direk plc başlamayı tercih eder genelde seçenek senin başarılar dilerim

Hocam bir yandan da netten PLC dökümanlarına bakadur... Ladder basittir ancak çok esnek değil (bana göre) 3 fazlı motorlar vs ise kolaylıkla start-stop sıralı çalıştırma durdurma vs yapabilirsin...

Sitede Kumanda Sistemleri ile ilgili kaynak çok var bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,046
Kullanıcılar
451,312
Son üye
Welderman

Yeni konular

Geri