plc ve surucu haberlesmesı

HAL

Üye
delta plc ıle delta surucuyu 485 ıle haberlestırıp hızını ayarlamak ıstıyorum.bu arada yon bılgısını vermek ıstıyorum yapabılırmı yapılır ıse bana tarıf edermısınız ama bıraz acıklamalı olsun lutfen acemılık ıste bırısı anlatmadan olmuyor .fasttan aldıgım orneklere baktım ama anlamadım onun ıcın acıklamalı anlatırsanız ezbere degılde ogrenerek yaparım .sımdıden hepınıze tesekkurler .

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,
1plc -1sürücü demosu mevcut ise elinizde oradaki D50 datasında frekans yazma işlemi D301 dende gerçek çıkış frekansını değiştirebilirsiniz.
yön değiştirmek için ise 2000H adresine k18 gönderirseniz bir yöne k34 gönderirseniz diğer yöne hareket sağlar.

kardesım sag olasın denedım ve yaptım ılgı ve alakana tesekkur ederım cok sagol

sn delta-plc

yön değiştirmek için ise 2000H adresine k18 gönderirseniz bir yöne k34 gönderirseniz diğer yöne hareket sağlar, demişsiniz ben vfd-s manual ına bakıyorum ve öyle bi parametre göremiyorum acaba neye göre bu verdiğiniz değerleri elde ediyoruz biraz daha detaylı anlatırsanız sevinirim, teşekkürler...

sn delta-plc
bu arada ben yapamadım:) frekans yazıyor fakat sürücüden çıkış alamıyorum, sürücüye frekans yazma stepinin altına bende MODWR komutu koydum ve ''K1 H2000 D51'' bu değerleri girdim, sizin dediğniz gibi mov komutuyla k18 ve k34 değerini D51 in içine tek tek yolladım am bi değişiklik yok:) delta vfd-l sürücü var, parametre olarakta ayarladım.
ben bişeyleri yanlış yaptığımın farkındayım ama nerde yaptığımı çıkaramıyorum, yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürelr...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,
Sürücünüzdeki parametre ayarlarını run-stop un rs-485 seçimi olduğuna özellikle dikkat edin.
Ayarlarınızı kontrol etmekte yarar var.Bir önceki mesajımda yazdığım örnek demo yapılmış ve denenmiş bir uygulamadır.

Sürücü arıza verdiği zaman 2002H adresine ne değeri gönderiyoruz?

Merhaba
H2002 adresine 2 sayısını göndermelisiniz.

H2002 ADRESİ nerde ben datasheette nie göremiyorum
yada h2000 adresi kafayı yemek üzereyim
bilgi hangi tabanda da ben göremiyorum

hayırlı ramazanlar

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,544
Son üye
Elanur Avci

Yeni konular