Plc yardım

Öncelikle herkese iyi akşamlar.Endüstriyel elektronik bölümü mezunuyum Kocaeli'de ikamet ediyorum.3 yılı aşkın bir süredir çeşitli fabrikalarda Bakım bünyesinde çalıştım ve hala çalışmaktayım.Plc bilgim okulda gördüğüm kadarıyla sınırlı.Kumanda,lojik kapılar,sayı sistemleri konularında pek sıkıntım olmadığını düşünüyorum.Çeşitli kurslar araştırdım ama bildiğiniz gibi bunlar çok kısa süren (2 gün gibi) kurslar.İzmitte Elginkan kurslarına başvurdum sıra bekliyorum ne zaman çıkacağı da muamma.İnternetten araştırıyorum plc öğrenme ile alakalı bu sitenin faydalı olduğunu düşünüyorum.Sizin de tecrübelerinizden faydalanarak bu konuya nasıl bir giriş yapmayalım ? Nerden başlamalıyım ? Bana neler önerirsiniz ?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
dökümanını en çok bulabileceğin plc s7 200 dür. çalışma için size bir deney seti almanızı öneririm ve bol bol örnek yapmaya calışın derim. ayrıca ilk başlangıçta akıllı röleler ile çalışabilirsiniz. yaptığınız programlara forumdaki pek çok arkadaşımız yardımcı olacaklardır.

hedefin ne olursa olsun bir yere maaşsızda olsa girip projede yer almak, başka ögrenemezsın hep teorıde kalır

dediğiniz gibi en kalıcısı pratikte öğrenmek ama insanız sonuçta yaşta biraz ilerledi öğrenci gibi de yaşayamıyoruz para kazanmakta lazım..ne yapacağımı şaşırdım valla..

Evinde mutlaka akşamları boş ve müsait kalırsın değilmi cankurtaran arkadaşım . Ve bu işte görsellik + Kitap en iyi yöntem herşeyde adım adım gideceksin sonra gerekli olan programlama kısmını bilgisayarına yükleyeceğin sistemle kitaptakileri böylelikle pekiştirmiş olacaksın .İnanıyorumki içinde istek var ise ; Azimin elinden hiçbir iş kurtulamaz yardım istersen özel mesaj atabilirsin ...

Arkadaşım ben elginkanın plc kursuna katıldım gerçekten çok yararlı oldu benim için. hem teorik anlatım hemde pratik uygulama yapma imkanı sağlıyorlar. Kendin öğrenmen zor ama imkansız değil tabiki . ilk önce programlamayı değilde programı öğrenmen gerek...

ekte vermiş olduğum döküman başlangıç için hem iyi bir seviye hemde yeterlidir. iyi çalışmalar kolay gelsin

Ekli dosyalar

• temel seviye plc.rar
    4.5 MB · Görüntüleme: 23
Evinde mutlaka akşamları boş ve müsait kalırsın değilmi cankurtaran arkadaşım . Ve bu işte görsellik + Kitap en iyi yöntem herşeyde adım adım gideceksin sonra gerekli olan programlama kısmını bilgisayarına yükleyeceğin sistemle kitaptakileri böylelikle pekiştirmiş olacaksın .İnanıyorumki içinde istek var ise ; Azimin elinden hiçbir iş kurtulamaz yardım istersen özel mesaj atabilirsin ...

mutlaka akşamları boş vaktim oluyor bulduğum dökümanları okuyorum..tabi bunun yanında hakikaten bilen birinden destek almam şart..kurs için başvurdum ama bekliyorum daha bişey çıkmadı.ilginiz için teşekkürler.

cankurtaran arkadasım kursa falan gitme, kafa ve bilgi bünyesinden geçer bu isler, sen gördüklerini hangi plc makinası ile çalısacaksan onun makinasını yani plc yi almadan önce programını kur ve kurcala, elbet kafanda soru isaretleri birikmeye baslayacaktır, bak benim bile basit olupta bilmedigim cogu konuda ustasına danısıp yardım ısterım , kolaygelsin

Arkadaşım ben 1997 de eml den 2001 myo dan mezun oldum.Ben okulda plc nin p sini bile görmedim.Ancak duymuşluğum vardı ve öğrenmeye karar verdim.Biraz araştırma yapınca bolca dökümanı bulunan s7-200 de karar kıldım.Daha sonra recep çetin hocamızın kitaplarını aldım.Kendi kendime plc yi yavaş yavaş öğrendim.Şu anda piyasada bütün plc lerin dökümanları mevcut.Hepsinin mantığı aynı birini öğrendinmi diğer bir markayı öğrenmek daha kolay.Eğer s7- 200 öğreneceksen recep hocamızın kitabını şiddetle öneririm çünkü akılda soru işareti kalmıyor.Bu yolda kararlı olcaksın ve bol bol pratik yapman gerekir.Mesleki hayatında başarılar dilerim

Forum istatistikleri

Konular
129,201
Kullanıcılar
451,564
Son üye
ihsanelsevvah8021

Yeni konular

Geri