PLC Yazılımı İşi

İyi günler arkadaşlar, ben bantlı konveyörler ve loadcelle çalışan bir makine üzerinde çalışıyorum. Teknik detayların büyük bir kısmını hallettim ve sıra bu sistemin otomasyonuna geldi. PLC konusunda çok bilgi sahibi değilim ancak kullanışlı bir ekrana sahip birkaç fonksiyonu takip edebileceğim bir PLC ye ihtiyacım var. Makinenin çalışma sistemini şematize ettim ve programın adımlarını belirledim. Motor tipi seçimi, PLC yazılımı konusunda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şemayı gönderebilirim. Yalnız ben programı her makine için kopyalamak değil komple satın almak istiyorum. Bu konuyla ilgilenen arkadaşların mesajını bekliyorum.

Daha önce yem fabrikası için yapmıştım "Bant Kantar" 1.5 mt. boyunda 100 - 150 gr hassasiyetle çalışıyordu. Yüklemeye giden yem çuvallarının 50 kg olup olmadığını kontrol amaçlı... Son kontrol yani :)
İstediğiniz öyle birşeyse yardımcı olmaya çalışırım.

merhabalar. Bende plc programla tarzı şeyler yapıyorum. Aslında tecrübe kazanmak için size yardımcı olmak isterim.

Daha önce yem fabrikası için yapmıştım "Bant Kantar" 1.5 mt. boyunda 100 - 150 gr hassasiyetle çalışıyordu. Yüklemeye giden yem çuvallarının 50 kg olup olmadığını kontrol amaçlı... Son kontrol yani :)
İstediğiniz öyle birşeyse yardımcı olmaya çalışırım.
benim sistemim biraz minyatür, bant boyu maksimum 250mm :) birde sizin yaptığınız sistemde yük hücresi muhtemelen bantın için monteydi, benim sistemimde yük hücresi bant şasesinin altına monteli olacak. yani platform tipi yük hücresi kullanacağım. maksimum 600 gramlık tartım yapacak bant ağırlığı hariç. özel mesaj atamıyorum mesaj sayımdan dolayı, mail adresinizi verin şemayı mail atayım.

kumanda-cı nickli Mehmet Bey özel mesajdan cevap yazmaya çalıştım ama olmadı, mail attım size.

benim sistemim biraz minyatür, bant boyu maksimum 250mm :) birde sizin yaptığınız sistemde yük hücresi muhtemelen bantın için monteydi, benim sistemimde yük hücresi bant şasesinin altına monteli olacak. yani platform tipi yük hücresi kullanacağım. maksimum 600 gramlık tartım yapacak bant ağırlığı hariç. özel mesaj atamıyorum mesaj sayımdan dolayı, mail adresinizi verin şemayı mail atayım.
Sn serkanatalay06 evet ebatlar arasında bayağı fark var. :D Ama benim yaptığımda da loadcell-ler şaseye montajlı... Başka arkadaşlarında yardımını almak isterseniz. Şemayı bir upload sitesine yükleyip linki buradan paylaşabilirsiniz. Benim E-mail adresim [email protected] veya [email protected]

Ercan Bey mail yoluyla gerekli bilgileri yolladım web sitesi mailinize.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri