Plc'e analog giriş

usueslue

Üye
merhaba arkadaşlar,

benim elimdeki devrede son eleman olan 1.2K lık dirençten 4-20mA arası akım akıyor.ben bu direnci direk veya bir analog modül aracılıgıyla plc ye baglayabilirmiyim. plc markası şu anda belli degil.önemli olan direncin çıkışını modül veya direk olarak plc ye baglama imkanının olup olmadıgı???

ama şöylede bir sorun teorikte dirençten bu aralıkta akım geçiyor ama pratikte direnç töleranslarından bu deger geçmiyebilir.bunu nasıl bir devre ile saglayabilirim.yani çıkıştan nasıl sabit olarak 0-20 mA veya 4-20mA arası akım geçirebiliriz.

yardım ederseniz çok makbule geçer

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba,
toleranstan dolayı 20mA geçirmeyeceğini düşünüyorsanız biraz daha küçük bir direnç seçin, mesela 1.1k olabilir.
bu arada direnci avometre ile ölçerek de tam değerinden emin olabilirsiniz.

Bence direnc değerini ufaltmalısın , ve arkadasın dediği gibi avometre ıle direnc değerini ölç.. Genelde ustundekı renklerle olcule toleranslı cıkar..

plc lerin analog akım girişlerinde 250-500 ohm direnç vardır. 4-20 amperini bu direnç üzerinden dolaştırabilecekmisin

Çoğu projede 0-10 V'a çevrilmesi gereken 4-20 mA sinyal varsa 500 Ohm direnç kullanılır. PLC'nin analog input girişi 4-20 mA destekliyorsa direncede gerek yok aslında. Oradaki direncin görevi nedir?

plc nin içinde vardır 250 veya 500 ohm direnç. doğrudan voltaja çevirmek için kullanılıyor.

plc s7 200 de bu analog girişleri hangi kontaklar kullnıyoruz.

CPU MODELINI YAZMANIZ SART
bazi cpu da xp analog giris cikis var ken
diyerlerinde olmaz
olmayanlarada em231 gibi vb moduller ekleyerek elde edersiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,544
Son üye
Elanur Avci

Yeni konular

Geri