Pnomatik motorla elektrik üretimi

Ümitvar

Üye
Boru içinden akan ve anlık akışı 100-150 m3 civarında olan ve 18 bar basınçlı hava akışımız sürekli mevcut.
Havanın geçtiği borunun arasına pnömatik motor monte edip ederek çıkışınada alternatör taksam 220v Elektrik üretebilirmiyim.
Bu konuda çalışması veya bilgisi olan arkadaşımız varmı?

Otomasyon"www.politeknik.gazi.edu.tr/pdf_files/12273454.pdf"]www.politeknik.gazi.edu.tr/pdf_files/12273454.pdf[/URL]

hocam bende yenilenebilir enerji hakında araştırma yapıyorumda projeniz çok güzel ama bu projede havayı üretmek için de bir enerjiye greksinim var ,bir taraftan enerji üretim derken diğer taraftan enerji ihtiyacı meydana geliyor...projenin bu kısmında negibi alternatif düşündünüz aydınlatırsanız seviniriz veselam...

Slm. k.alican,
Tesisimizde 18 bar basınçlı ve 100-150 m3 anlık hava akışımız zaten sürekli olarak mevcuttur.
Ayrıca Basınçlı hava üretmek için bir harcamam olmayacağı için bedava elektrik üretmiş olacağım

slm. alg444,
Verdiğiniz adres için teşekkür ederim. Fakat orada DC akımla ilgili,oysa ben AC 220 v için çalışıyorum.

bir elektrikçiye danışarak DC-AC dönüşümü ve regülasyonu hakkında bilgi alabilir, sisteme entegre edebilirsiniz yada varsa uygun AC jeneratör kullanırsınız.

Slm. Unsal2003,

İlginiz için teşekkür ederim.
Sisteme uygun Pnömatik motor araştırıyorum. Motoru bağlayacağım AC alternatör piyasada mevcut. Sıkıntım yüksek barda çalışacak pnömatik motor bulamamakta.
Tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla

Sistemdeki havanın debisi ve basıncında düşme meydana gelecektir bu sisteminizi etkileyebilir. Ayrıca Termodinamik yasaları der ki enerji yoktan var , var dan yok edilemez yani ne kadar ekmek o kadar köfte... İlla da ben bunu yapacağım derseniz motor konusunda yardımcı olabilirim.

İyi çalışmalar

Drug1 merhaba,

Basınç ve debi düşüşünü göze alıyorum. Motor konusunda yardımınızı rica ediyorum.
Saygılarımla

Sayın Drug1 Merhaba,

e-mail adresinizden size ulaşamadım.Lütfen Telefon numaranızı verirmisiniz, veya beni 0533 707 11 79 nolu telefondan ararmısınız.

saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,991
Son üye
eşkilbobinaj

Yeni konular

Geri