Pompa hakkında!!!

Sayın ustam 4 bar senin elindeki pompaların basabileceği maksimum değer 4 bara yaklaşırsın emiş borunu uygun kesite getirdiğin zaman fanların sağlıklı ise elbette

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bakın burda istenilen tam olarak belli değil,verilende belli değil şimdi mantıklı bir cevap vermek için bütün değerler elimizde olmalıkı hesabı ona göre yapmamız lazım

bakın burda istenilen tam olarak belli değil,verilende belli değil şimdi mantıklı bir cevap vermek için bütün değerler elimizde olmalıkı hesabı ona göre yapmamız lazım

Elinizde hangi değerlerin olması gerekiyor?

şimdi havuzdan su çeken pompaların lt/sn,pomlalar havuzdan ne kadar yüksekten emiş yapıyor,ne kadar yüksekliğe basıyor,alıcı hidroforların pompa ve motor değerleri ve lt/sn basma yüksekliği

şimdi havuzdan su çeken pompaların lt/sn,pomlalar havuzdan ne kadar yüksekten emiş yapıyor,ne kadar yüksekliğe basıyor,alıcı hidroforların pompa ve motor değerleri ve lt/sn basma yüksekliği

Önceki mesajlarda sölemiştim. pompa 132m^3/s su basma gücüne sahip. 3,5 metre havuz derinliği var(emme derinliği).Basma Yüksekliği çok az (50cm fln) kollektöre girip direk hidrofora basılıyor.Hidrofor değerlerini bilmiyorum. pompa etiket değeri:

Verdi 132 m^3/h
hmp 40
devir 2900
güç 22kW

Motor 22Kw,2940 d/dk

3 pompa var 2si 22KW bitanesi 15KW. Basıncı 4 bar yapmak istiyorum.Şuan 3,5 bar düzeyinde. Motorlar (22KWlık) 28 A çekiyor.Bunun için bir pompa daha bağlamak istemiyorum mekanik olarak değişikliklerle 4 bar yapabilir miyim ile uğraşıyorum.

Önceki mesajlarda sölemiştim. pompa 132m^3/s su basma gücüne sahip. 3,5 metre havuz derinliği var(emme derinliği).Basma Yüksekliği çok az (50cm fln) kollektöre girip direk hidrofora basılıyor.Hidrofor değerlerini bilmiyorum. pompa etiket değeri:

Verdi 132 m^3/h
hmp 40
devir 2900
güç 22kW

Motor 22Kw,2940 d/dk

3 pompa var 2si 22KW bitanesi 15KW. Basıncı 4 bar yapmak istiyorum.Şuan 3,5 bar düzeyinde. Motorlar (22KWlık) 28 A çekiyor.Bunun için bir pompa daha bağlamak istemiyorum mekanik olarak değişikliklerle 4 bar yapabilir miyim ile uğraşıyorum.

sayın ustam motorların fan gurupları değiştirmediğin sürece elindeki fan gurupları ile bu işi başarman zor yalnız sana şöyle bir önerim olur muhtemelen elindeki motopomp gurubu standart marka aynı fan gurubunun içine girebilecek tipte fan ( çanak , uskur ) tabir ediliyor yeni fan takarak belki bu iş olur 60hp bir gurupta yapmıştım teknik servis bu konuda bana bir hayli yardımcı olmuştu

bu güne göre çok eski bir sistem bu pompaların bu şekilde çalıştıkları zaman suyu gevmesi çok normal yani istediğin bar basıncını alamazsın bu sistemi komple söküp bunun yerine a)kademeli dik milli pompa havuz'a montaj edilecek şekilde b)dalgıç pompa havuza montaj edilecek şekilde c)kademeli şantrafüş pompa olmak üzere yeniden tasarım yaparsan hem daha fazla su alırsın hem bar basıncını istediğin değere getirirsin hemde elektrikden tasarruf sağlarsın bu üç seçenekten birini uygulamanı tavsiye ederim

resimleri gördüm bu güne göre çok eski bir sistem bu pompaların bu şekilde çalıştıkları zaman suyu gevmesi çok normal yani istediğin bar basıncını alamazsın bu sistemi komple söküp bunun yerine a)kademeli dik milli pompa havuz'a montaj edilecek şekilde b)dalgıç pompa havuza montaj edilecek şekilde c)kademeli şantrafüş pompa olmak üzere yeniden tasarım yaparsan hem daha fazla su alırsın hem bar basıncını istediğin değere getirirsin hemde elektrikden tasarruf sağlarsın bu üç seçenekten birini uygulamanı tavsiye ederim

Size göre en uygun yöntem hangisi ve ne kadar maliyet çıkar?Pompalar konusunda pek bilgim yok.Bana bu sistemlerle ilgili yardım alabileceğim bir link yada döküman verebilir misiniz?Şuanki var olan sistemde en düşük maliyetle bu işi yapabilcek çözümü arıyordum.

en güzeli şu an en popüler dalgıç pompa bir çok firmanın internet üzerinde ürünlerine ait hem kataloğları var hemde fiyatları seçim sana kalmış

Forum istatistikleri

Konular
129,237
Kullanıcılar
451,620
Son üye
mhsnerkmen

Yeni konular

Geri