Pompa hakkında!!!

say Vurucu 05 arkadaşım tanka ayı ayrı giriş yapman birşey değiştirmez sizin yapmanız gereken bir testvar tankın cıkış vanası varsa cıkışı kapatıp pompaların max basıncını görmek bubasınca göre pompaların penformansı beli olur

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn. yıldız_yıldız çıkış vanasını kapatınca zaten hemen 4 barı buluyorlar.Banada 4 bar lazım işletme vana açık olduğunda 3.5 barı buluyorlar pompaların verimini en üst seviyeye çekmeye çalışıyorum.

say vurucu 05 arkadaşım basıc şartelini direkle tankın cıkışvanası kapalı 6 barın üzerinde tek pompada basınc varsa bu pompa iyidir sistemde gercekten tüketim fazlaise tüketim oldugu sürece pompaların durmaması normaldir tankın ücte biri hava ücte ikisi su olması gerekir butanklarda mevran yok ya hava konpurosiyli enüst tepeden hava basılır yada aftada bir tankın suyu kompile dıpvanasından boşaltılır tanka hava girmesi sağlanır basıncı sağlayan doğrudan pompadır buru caplarınla uğraşmana gerekyok salyongoz pompalar hidrafor sistemi icin ugun değilzaten 4 fanlı pompa olması gerekir max basınc larını ölc yapa biliceğin fazla birşey yok

Son düzenleme:
Sn yıldız_yıldız,

Cevabınız için teşekkür ederim.
Pompaların nominalde 40A çekmesi gerekirken 28A çekmesine bir yorumunuz var mı?

sn seskaljin bizim pompamızda cekvalf tankla pompanın arasında olduğunu farkettim yinede verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim

Sn yıldız_yıldız,

Cevabınız için teşekkür ederim.
Pompaların nominalde 40A çekmesi gerekirken 28A çekmesine bir yorumunuz var mı?

sayin vurucu sanirim bu bir boyahane su pompalari
isletmede istenen suyun t/h eger pompalarin bastigindan buyuk ise pompalar daha rahat su basacagindan motor amperleri duser cunku bu esnada bir cok makina su alma vanalarini actigi icin basinc olusturmasina izin vermez
sizin fanlariniz saglam ise su geri donus yapmiyorsa
pompalkarin yapacagi max basincla ilgili bir sorununuz gozukmuyor

sorun isletmenin calistigi anda 30 makinadan 20 si birden su almak isterse ve bu su miktari mesala 500t/h ise pompalarinizda 400t/h su basiyorsa basinca ulasamazsiniz

yine ayni ozelliklerde mesala 6 barlik ama kapasitesi yuksek (t/h) pompaya ihtiyaciniz var demektir

buda borucaplarinin vs degismesi pompanin ve motorunun degismesi demektir
yada bolumlere ayirarak yeni bir pompa eklemeniz gerekir

unutmayin istenen su verilenden buyukse pompalar basinca girmeyeceginden amperleri duser

butun bunlarin bir arizaniz yoksa gecerli oldugunu unutmayin

sn seskaljin bizim pompamızda cekvalf tankla pompanın arasında olduğunu farkettim yinede verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim

olabilir. pompanızın basma hattında çekvalf yoksa Bakım esnasında oradaki basıncı almak sıkıntı yaratabilir. ayrıca emişteki pompa emişi ekstra yüktür ve çekvalf takılı kaldığında pompa doğrudan susuz kalacağı için çabuk bir şekilde arızalanacaktır. tabiki bu yorumu sistemnizi tam olarak bilmeden yapmaktayım. kolay gelsin iyi günler dilerim

slm. commander sk ıle 18 kw su pompasını 400 metre uzaktan butonlar ıle hızını artırıp dusurmek ıstıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım.. saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri